Video: Vzal dvě misky a oloupal pomocí nich 20 stroužků česneku za 20 sekund

Na loupání česneku není nic zábavného, a proto se mu většina lidí buď vyhýbá, nebo se ho snaží alespoň urychlit. S tímto trikem vám k oloupání celé hlavičky stačí jen 20 sekund.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud patříte mezi lidi, kteří mají v oblibě česnek, ale neradi trávíte čas s jeho loupáním, je tento trik přesně pro vás. Česnek oloupete mnohem rychleji a téměř bez práce. Stačí k tomu jen dvě stejně velké misky a máte vyhráno. Od této chvíle už nebude velká dávka bramboráků s česnekem nebo silná česneková polévka žádný problém.  

Česnek nejen jako koření, ale také jako zdravá bylina 

Nejen v české kuchyni je česnek oblíbeným kořením pro výraznou a ostrou chuť. Kdo by neznal například obyčejné topinky s česnekem nebo česnekem dochucený tatarák. Výborná je tato pochutina upečená v troubě. Takto upravený česnek dostane lahodnou nasládlou příchuť a vám bude vonět doslova celá domácnost. Rozmačkaný česnek pak můžete použít také jako hnojivo pro pokojové rostliny, např. orchideje.

iZdroj fotografie: Pexels

Známé jsou také léčivé účinky česneku. Kromě spousty vitamínů a minerálů má česnek i výjimečné protiplísňové vlastnosti a působí také antibakteriálně a antioxidačně. Je prokázáno, že česnek snižuje krevní tlak, a dokonce i riziko infarktu. Jeho konzumací podpoříte svůj imunitní systém, a proto rozhodně neváhejte a trik na rychlé oloupání česneku, který jeho konzumaci usnadní, určitě vyzkoušejte.  

Ušetřete čas s novou metodou loupání česneku 

Stačí vzít dvě stejné misky, stroužky česneku umístit do jedné z nich a druhou miskou je přiklopit. Hlavičku česneku rozdělte na jednotlivé stroužky a dvacet vteřin s ním v zakrytých miskách silně třeste. Až skončíte, uvidíte, že jednotlivé stroužky budou vypadat úplně stejně, jako kdybyste česnek loupali pracně po jednom kuse. Jen jste ušetřili spoustu času, který teď můžete věnovat něčemu užitečnějšímu.  

Teď, když máte česnek už oloupaný, můžete se pustit do vaření. Chystáte česnekovou pomazánku, králíka na česneku, nebo dokonce česnekový chléb? Ať už vaříte cokoliv, určitě to bude výtečné, a hlavně zdravé. Česneku totiž není nikdy dost a vy máte přece díky nové metodě spoustu času vyzkoušet i nové a nápadité recepty.  

Jak loupete česnek vy?

Zdroj: Youtube
Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články