Chytří Japonci dávají podél domu láhve s vodou. Odhání tak všechny nezvané hosty

V Japonsku se setkáte s ojedinělým jevem. Před domy Japonců spatříte kolem domků lahve s vodou. Většina lidí si to neumí vysvětlit, ale má to své opodstatnění.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Mít před domem plastové lahve s vodou je jistě diskutabilní. Většina lidí by si mohla říct, že je to nevzhledné, a nikdy by na to nepřistoupila. Jenomže to není tak jednoduché. Lahve s vodou podél domu mají jediný význam. Kdybyste o něm věděli dříve, tak byste si jimi obehnali příbytek sami. Jedná se o jednu z nejlepších vychytávek, která ochrání dům proti létajícímu hmyzu, jako jsou především komáři.

Budete mít konečně klid

Komáři patří ke škůdcům, kteří jsou problém číslo jedna snad ve všech zemích světa. V každém státě s nimi bojují jinak a v Japonsku na to šli od lesa. Pokud byste touto zemí cestovali, všimli byste si rozložených plastových lahví kolem domků. Má to jen jediný důvod. Tímto způsobem se Japonci zbavují obtížného hmyzu, zejména komárů. Voda v lahvi je přitahuje a oni se v ní jednoduše utopí, protože nemohou z kluzkého povrchu vyletět.

Komár nemůže přes síť proti jmyzu iZdroj fotografie: Pixabay

Lahve kolem domu nejsou jediná možnost

Obtížný hmyz je problém číslo jedna, a to zejména v teplých měsících roku. Létá všude kolem, sedá na jídlo a sklenice s nápoji. Je to nepříjemné, a proto je nutné jídlo vytažené z lednice zabezpečit. Pokud je to jen trochu možné, nenechávejte pokrmy bez dozoru a ihned je zkonzumujte. Po domě rozmístěte mucholapky a dezinfikujte veškeré povrchy. Vyhnete se tak vážnějším zažívacím komplikacím, které mohou odstartovat mnohem větší potíže.

Používejte repelenty proti hmyzu

Účinným bojovníkem proti hmyzu jsou repelenty, protože obsahují látky, které komárům a jiné havěti prostě nevoní. Nejedná se jen o spreje zakoupené v drogerii. Klidně si je můžete vyrobit i doma. K nejúčinnějším patří podomácku vyrobené spreje s hřebíčkem. Jeho vůně je pro obtížný hmyz nepříjemná, proto se jí vyhýbají. Když nepomohou aromatické spreje, umístěte do oken sítě proti hmyzu a likvidujte jejich úkryty. Zabráníte jejich přemnožení a usídlení v domácnosti.

A jak bojujete proti komárům vy?

Zdroj: Glavred
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články