Uspořádaná koupelna: 6 věcí, na které byste se měli zaměřit, aby nevypadala neuklizeně, i když uklizená je

Řekněte stop chaosu ve své koupelně díky jednoduchým trikům na organizaci a uspořádání. Po krátkém úklidu bude vypadat jako nová.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Krásná a účelná koupelna je snem každého. Inspirací, jak ji vyladit, je celá řada. Počínaje sprchovými závěsy a nádobkami na mýdlo a konče třeba rohožemi. Odvážné jasné barvy texturovaných rohoží nebo vzorované závěsy mohou skvěle kontrastovat s jednoduchostí dlažby a obkladů. Vyjma doplňků je důležitý také koupelnový nábytek, protože je třeba uložit spousty věcí, které chcete mít po ruce. Uspořádaného vzhledu koupelny lze docílit několika malými triky.

Vyhoďte krémy, které nepoužíváte

Způsob organizace koupelny by měl odrážet to, jak se v ní chcete cítit. Chcete-li docílit uspořádaného vzhledu, je klíčové uvědomit si, co a jak v koupelně uspořádat. Pokud máte rádi moderní vzdušné prostory, ale přesto v koupelně máte spoustu „serepetiček“, kterých se nechcete vzdát, existuje řada způsobů, jak přeplněný prostor rozumně zorganizovat a docílit svěžího vzhledu celé místnosti.

K přeplněné koupelně tradičně patří spousta krémů, make-upu a dalších kosmetických přípravků, které slibují věčné mládí. Udělejte sobě i své pleti laskavost a vyhoďte do koše všechny prošlé produkty. Uvolníte místo pro nové verze oblíbených přípravků. Pokud jste řasenku, korektor, oční linky nebo stíny půl roku nepoužili, pravděpodobně vám ani nebudou scházet.

Nový krém až vyhodíte starý

Oblíbeným nešvarem snad v každé koupelně je několik načatých lahviček oblíbených produktů. A je úplně jedno, zda jde o luxusní kosmetiku nebo sprchový gel. Řešení se nabízí samo. Dokud se na dně lahvičky s hydratačním krémem ještě nějaký nachází, nevytahujte nový, přestože jste si ho už koupili. Až starý zcela vypotřebujete a vyhodíte ho, je čas na otevření nového.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ruku na srdce, kolik deodorantů opravdu potřebujete. Opravdu všech pět, které jsou v koupelně? Asi těžko. Uložte nově zakoupené a vyndejte je, až ty staré vypotřebujete. To samé platí o produktech určených k líčení a dalších toaletních potřebách. V kosmetické taštičce nemusíte mít tři tužky na obočí nebo dvě řasenky. Pokud jste je vyzkoušeli a nesedly vám, pravděpodobně se k nim už nikdy nevrátíte, takže je vyhoďte.

Odstraňte vše, co tam nepatří

Aby se vám podařilo udělat z koupelny atraktivní prostor, musíte si ujasnit, že tato místnost není skladiště ani odkladiště. Balíky toaletního papíru, hromada špinavých ručníků a oblečení nebo hrnky, lžičky a další věci z domácnosti prostě do koupelny nepatří. Jakmile nějaká věc nemá v koupelně využití, což například odložený hrnek skutečně nemá, odstraňte ji.

Minimalizujte i věci, které máte v koupelně vystavené. Různá mýdla, šampony, svíčky, ručníky a další drobnosti. Koupelny nejsou nafukovací, takže je nezbytné rozumně využít úložné prostory. Pokud máte skleněné skříňky nebo police, hodně dobře si rozmyslete, co v nich vystavíte. Čím věcí na těchto poličkách bude, tím se zvyšuje riziko, že to bude vypadat jako neuspořádaný nepořádek.

Fén a kulmu alespoň pověste

Aby koupelna vypadala uspořádaně, je také dobré uklidit všechny každodenní pomocníky, jako jsou kulmy, fény či žehličky na vlasy. Jejich kabely, které různě visí, dost přispívají k tomu, že koupelna nevypadá uspořádaně. Najděte nějaké místo mimo koupelnu, kde vysoušeče a další věci uložíte. Pokud je používáte denně a potřebujete je mít po ruce, zkuste najít úložný prostor v koupelně. Je možné je také zavěsit, čímž ale problém s viditelnými kabely zcela nezmizí.

iZdroj fotografie: Pexels

Když všechny zbytečné věci z koupelny zmizely, zbývá poslední krok. Uklidit. I když máte miniaturní koupelnu s minimem úložného prostoru, budete překvapeni, jak ji pořádný úklid rychle změní. Jakmile vyleštíte zrcadla a vydrhnete umyvadlo, hned uvidíte změnu. Můžete totiž mít nejuspořádanější koupelnu na světě, ale bude-li v ní špína, nikdy nebude vypadat dobře.

Jaké máte triky na uspořádání koupelny?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články