Kondicionér napraví vytahané oblečení, odstraní rez a je skvělý i na holení
adbz.cz » Hobby » Kondicionér napraví vytahané oblečení, odstraní rez a je skvělý i na holení

Kondicionér napraví vytahané oblečení, odstraní rez a je skvělý i na holení

Celá řada výrobků určených k nějakému specifickému využití dokáže v domácnosti plnit mnohem víc úkolů. Pravděpodobně by vás ani nenapadlo, co všechno zvládne balzám.

prani pradla oranzovy skopek
Zdroj fotografie: iStock

Existuje spousta nejrůznějších prostředků, které jsou určené k praní prádla, mytí vlasů nebo úklidu kuchyně. Jejich využití ale bývá mnohem širší. Například s obyčejnou jedlou sodou nebo octem můžete vyrukovat na špinavou koupelnu a současně ingredience použít při pečení nebo vaření. Širokospektrální využití má také věc, kterou najdete v téměř každé koupelně.

V domácnosti zastane víc práce

Běžný kondicionér na vlasy se dá sehnat v každé drogerii a některé ani moc nestojí. Nutně nemusí jen pomáhat s tím, abyste měli vlasy vyživené, lesklé a daly se dobře rozčesat. V domácnosti toho kondicionér zvládne mnohem více. Jeho vlastnosti jsou překvapivě účinné třeba při praní prádla, čištění bot, odličování nebo dokonce při péči o rostliny. Možná vás překvapí, na co všechno ho můžete použít.

1) Prádlo

Jemné prádlo by se mělo prát v ruce, aby se v pračce nepoškodilo. Když do vlažné vody přidáte lžíci kondicionéru, bude krásně hladké.

cerveny svetr zmackany
Zdroj fotografie: Depositpohotos

2) Úklid

Balzám na vlasy se hodí i k úklidu. Nalijte do lahve s rozprašovačem ve stejném poměru kondicionér, ocet a vodu. Roztok pořádně promíchejte a můžete jím otřít plochy v domácnosti.

3) Vytahané oblečení

Po vyprání v pračce se často mikiny nebo svetry zmačkají a vytahají. Napravíte to, když oděvy na několik hodin namočíte ve vodě, do které přidáte čtvrt hrnku kondicionéru.  

4) Boty

O kožené nebo koženkové boty je třeba pečovat, zejména v zimě. Pokud tedy chcete, aby vypadaly stále jako nové. Speciální přípravek na jejich ochranu můžete nahradit kondicionérem. Trošku kápněte na botu a rozetřete ji. Obuv bude krásně lesklá.

sporak uklid ruka
Zdroj fotografie: Depositpohotos

5) Náplast

Pokud jste si strhli náplast a lepidlo zůstalo na kůži nebo jste podlehli kouzlu dočasného tetování a nemáte po ruce líh, pomůže vám kondicionér. Rychle a snadno lepidlo nebo okrasu odstraní. A bez drhnutí.

6) Rez

V moderních domácnostech se to jen hemží nerezovými spotřebiči, dřezem, sporáky. Na vyčištění kovových povrchů se skvěle hodí kondicionér, který navíc zabraňuje korozi.

7) Odličovač

S trochou opatrnosti můžete kondicionér použít jako odličovač. Buďte ale opatrní, aby se vám nedostal do očí.

rostlina listy utirani
Zdroj fotografie: Depositpohotos

8) Holení

Když dojde pěna na holení, můžete využít kondicionér. Stejně jako speciální přípravky totiž způsobí, že pokožka nebude po holení podrážděná.

9) Odtok

Kondicionér na vlasy vám pomůže uvolnit také ucpaný odpad. Stačí, když trochu balzámu nalijete do odtoku a pak ho zalijete horkou vodou. Bude působit jako lubrikant, který nečistoty uvede do pohybu.

10) Rostliny

Pokojové rostliny se budou krásně lesknout, když na ně vyrukujete s kondicionérem. Setřete z listů prach a pak je přetřete hadříkem, na který kápnete balzám.