Kaštany vyženou všechny pavouky a nepřátelskou havěť z bytu či domu. Lidová metoda se stoprocentním účinkem

Pavouci jsou v drtivé většině případů neškodní a jen si lebedí v rohu místnosti, ale jejich přítomnost nebývá žádoucí. Tipy, jak se jich zbavit, jsou snadné a trvalé.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jen málokdo má pavouky v oblibě. Je jedno, jestli se bavíme o robustních tarantulích s jemným chloupkem nebo malých pavoučcích a nohatých horolezcích. Většinou v lidech vzbuzují odpor. Není dobré zbavovat se jich v pravém slova smyslu, stačí je vystrnadit z domu a nabídnout jim jinou skrýš. Stačí důkladný úklid a několik ingrediencí ze spíže, které má doma každý a pavoukům nejdou pod nos.

Od začátku

První otázka – proč se pavouci usadili zrovna ve vašem domě – má jednoduché a trochu překvapivé vysvětlení. Většina pavouků žije v domácích podmínkách po celý svůj život. Jen zanedbatelné množství z nich se pohybuje venku. Cestují mezi jednotlivými skrýšemi v domě, mezi místnostmi a skulinami, páří se a rostou.

iZdroj fotografie: Pexels

Pryč s pavouky

Pavouci milují hmyz. Je proto třeba eliminovat místa, kde se mouchy shlukují. Stačí přesunout odpadkové koše na jiné místo a dbát na jejich těsné uzavření. Mouchy hledají zbytky jídla, pavouci číhají na mouchy. To samé platí i o venkovních světlech kolem domu. V noci se kolem lamp a zahradního osvětlení schází početná hmyzí skupina a pavouci si toho jsou dobře vědomi. Jdou ven na lov a pak se vrací zpět do domu.

Nepřátelé

Velkým nepřítelem pavouků jsou kočky. Loví je a nahánějí, nesnáší jejich pobíhání po podlaze. Kdo si ale nechce pořizovat domácího mazlíčka, může to vyřešit pomocí kaštanů. Obsahují chemikálie, které pavouky odrazují a vyhánějí z domu. Stačí pár kuliček položit nebo pověsit na místo, kde se pavouci zdržují a do pár dnů budou pryč. Pro jistotu je možné kaštany proděravět, aby unikala nelibá vůně intenzivněji. Stejně dobře funguje i vůně z blahovičníku (eukalyptu), citronová kůra nebo skořicový prášek, levandule, máta a sprej z vinného octa.

iZdroj fotografie: Pexels

Generální úklid

Čím více skrýší a skulin se nachází přímo v domě nebo na zahradě, tím více mají pavouci prostoru si v klidu žít. Základem je pravidelný úklid včetně utírání prachu a vysávání. Svoji roli hraje i minimalistické zařízení a tvarová jednoduchost. Pavouci nesmí dostat šanci a čas k tomu, aby si vytvořili nové sítě a úkryty. Jakmile zjistí, že není kde stavět, přesunou se jinam, kde najdou přívětivější prostředí.

Zdroj: Expert Home Tips

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články