Kapsička uvnitř kalhotek má dvojí funkci. Chrání majitelku vně i zevnitř

Malý detail na většině dámských spodních kalhotek, který možná na první pohled nedává smysl, jistě neunikl vaší pozornosti. Kapsička v rozkroku má svůj specifický význam.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Standardní součástí dámských kalhotek je všitá látka v rozkroku, která budí dojem malé kapsičky. Existuje spousta teorií, k čemu vlastně slouží. Může to být rafinovaný úkryt na náhradní vložku, kondom nebo rtěnku, což nezní jako úplná hloupost. Větší smysl ale dává skutečný důvod, proč výrobci spodního prádla tuto vsadku do dámských kalhotek umisťují.

Kapsička neslouží k ukládání věcí

Ve skutečnosti totiž malý kousek látky, který na první pohled vypadá, že byl do rozkroku kalhotek všitý tak nějak navíc, není kapsička. Jde o vsadku většinou z přírodních materiálů, která má dvě zásadní funkce. Ani jedna z nich ale nesouvisí s tím, že by nositelky kalhotek měly v otvoru cokoli uschovávat. Proužek látky totiž má zajistit větší pohodlí intimních partií při nošení prádla.

Během dne se ženy logicky potí i v místech, která jsou velmi citlivá. Vsadka všitá do kalhotek pomáhá k tomu, aby částečně odváděla vlhkost. Větší prodyšnost je komfortnější a hygieničtější při nošení prádla. Oblast náchylná k výskytu bakterií je tak více chráněná. Vsadka rovněž zajišťuje, že nedochází při chůzi k nechtěnému tření pokožky o látku, čímž jsou intimní partie chráněné před podrážděním.

Bakterie milují teplo a vlhko

Dámské spodní prádlo nejrůznějších tvarů, střihů a velikostí většinou nebývá vyrobeno z přírodních materiálů. Když se taková látka dostane do kontaktu s citlivými intimními partiemi, je to přinejmenším nepohodlné, ale může to být i rizikové. Zabránit problémům mají právě klíny připomínající malý úložný prostor. Ty totiž vesměs bývají z přírodních materiálů přívětivých k pokožce.

Skladání spodních kalhotek iZdroj fotografie: Depositphotos

Klíny v rozkroku spodního prádla jsou vyrobené například z bavlny, která je vysoce absorpční a zabraňuje tření, což může snížit riziko infekce. Pokud by třeba krajkové kalhotky ze syntetické tkaniny, jako je velmi rozšířený polyester, neměly v klíně všitou kapsičku, materiál by neumožnil pokožce dýchat ani větrat. Pro množení bakterií je vlhké a teplé prostředí přímo ideální.

Co říkáte na skutečný účel kapsičky v dámských kalhotkách?

Zdroj: Dívány
Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články