Pračka opravdu požírá ponožky, za roky se nahromadí mezi dveřmi a gumovým těsněním. Jak je tedy získat zpět?

Pokud si lámete hlavu nad tím, kam v pračce zmizely vaše drobné z kapsy kalhot nebo kde je druhý kousek vašeho oblíbeného páru ponožek, po přečtení tohoto článku už vám bude vše jasné. Dobrou zprávou je, že existuje šance se s těmito předměty znovu shledat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Peníze, kreditní karty, malé kousky oblečení nebo sponky. To vše se může velmi jednoduše ztratit v pračce. Vy si pak hledáním těchto věcí akorát tak lámete hlavu, ale bez jakýchkoliv výsledků. Naštěstí však má každý problém své řešení, a proto se dnes podívejte, kam prádlo s penězi ve skutečnosti mizí a jak tyto věci bezpečně vytáhnout ven. Možná je to ještě lehčí, než si myslíte. 

Dveře pračky a gumové těsnění

Asi nejčastějším místem, kam mizí především peníze a sponky, bude gumové těsnění u pračky. Ve dveřích můžete vidět šedou gumu, která je rozdělená na dvě části. Mezi nimi je volný prostor, jenž tyto dvě části svírají. Pořádně se tam podívejte, zda-li tam již zásobu peněz a sponek nemáte. Dávejte si ale pozor, může se stát, že si v prádle zapomenete něco ostrého či toxického, a to se následně v prostoru gumy ukryje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud si toho nebudete všímat delší dobu, může to mít špatný vliv na veškerá vaše budoucí praní. Tyto věci nejčastěji ovlivňují především vůni, protože jestli se v těsnění schová nějaký kousek jídla z vaší kapsy, určitě si dovedete představit, jaký to může mít vliv na prádlo. Proto je dobré těsnění pravidelně čistit. V případě, že by se tam ukryl ostrý předmět, můžete pračku nechtěně poškodit.

Buben požírá vaše prádlo nejvíce

Dalším prostorem, do kterého pravděpodobně mizí vaše prádlo, je nepřekvapivě prací buben. Zde je samozřejmě více možností, kam se prádlo vytrácí. Prvně byste však měli s bubnem ručně pootočit, jestli slyšíte nějaké praskání či cinkání. První možností jsou ty tři vyvýšené plastové nebo železné položky, které máte v bubnu. Pokud na ně zatlačíte směrem k sobě, můžete je z pračky vyndat. Většinou se pod nimi schovávají malé věci a peníze. 

Možností druhou bude škvíra, jež se nachází hned za těsněním a krajem bubnu. Při rychlé rotaci dokáže prádlo, které se seklo v této části pračky, skončit v její konstrukci. Ano, přesně sem se vytrácí vaše ponožky nebo silonky. Vytáhnout zpět je tak můžete, pokud jste šikovní, z té malé škvíry mezi bubnem a gumou za pomoci jiných předmětů. Pokud to ale nejde, a že je to možné, budete muset pračku rozebrat a dostat se k bubnu z druhé strany, jednoduše s ním pootáčet a prádlo se jistě objeví. 

Zdroj: Reviewed

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články