Velká skupina Čechů má nárok na slevu z nájemného a ani o tom neví. Musíte se ale rychle ozvat

Víte, že můžete získat slevu na nájemné kvůli problémům s bydlením, a to i bez kouzelné hůlky? Zjistěte, co za tím vězí a jak tuto možnost využít ve svůj prospěch.

i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Zdá se, že spousta Čechů má superschopnost, ale většina z nich o ní ani neví. Jde o schopnost získat slevu na nájemné, když se v bytě objeví komplikace, jako je například zaseklé topení uprostřed ledové zimy. Mnozí nájemníci o této možnosti nikdy neslyšeli, a zbytečně se tak okrádají o peníze. Patříte-li k nim a nechcete už nadále mrhat svými úsporami, poradíme vám, jak proměnit bytové trable ve finanční prostředky.

Kdy máte na slevu nárok?

Každý nájemník si zaslouží bydlet v klidu a pohodě bez toho, aby mu cokoliv v rámci bytového provozu komplikovalo každodenní režim. Jestliže se vám pronajímatel pokusí zadělat na problémy tím, že neopraví vadu, kterou jste mu nahlásili, je čas vytáhnout superhrdinský plášť a požadovat slevu na nájemné. Jestliže se vám nedaří plně využívat byt kvůli opravám nebo chybějícím službám, jako je elektřina nebo voda, máte právo žádat o finanční kompenzaci.

Muž podepisující dokument iZdroj fotografie: Depositphotos
Doporučuje se s pronajímatelem komunikovat písemně, aby byly zachovány důkazy o upozorněních a žádostech.

Jak slevu získat?

I když se může zdát, že jste v pozici nájemníka trochu na vedlejší koleji, se znalostí této možnosti se můžete postavit na odpor. Nejlépe uděláte, když sepíšete dopis, kde zmíníte všechny nesnáze, které vám brání v klidném bydlení, včetně toho, jak dlouho už to trvá a jakou výši slevy na nájemné si představujete. Nezapomeňte přiložit důkazy ve formě fotografií, které vaše tvrzení podpoří.

Vytiskněte si dopis ve dvou kopiích, ať máte k dispozici jednu pro sebe a druhou pro pronajímatele, a doporučeně mu jej odešlete. Práci s psaním si můžete ulehčit využitím vzoru, který nabízí zdarma ke stažení dTest. Nezapomeňte, že máte na uplatnění svého práva na slevu z nájemného šest měsíců od chvíle, kdy jste si problému všimli. Dejte si tedy raději záležet na rychlém jednání, jak doporučuje Hypoindex. Pokud stále tápete v tom, jak postupovat, nebo se obáváte, že byste mohli situaci zhoršit, nic nepokazíte, když požádáte o radu advokáta.

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články