Zapomeňte na zašedlé a zapáchající utěrky | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Páchnoucí a zašedlé utěrky budou minulostí. Postup z profesionální prádelny je během 5 minut promění ve zbrusu nové

Páchnoucí a zašedlé utěrky budou minulostí. Postup z profesionální prádelny je během 5 minut promění ve zbrusu nové

Stane se to pokaždé. Máte nové, krásné utěrky a po nějaké době používání přichází pocit, že je můžete vyhodit, protože vypadají hrozně.

poskladane uterky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Zapáchající utěrky, které jsou ještě k tomu znečištěné, nemusí patřit do každé kuchyně. Takto dopadnou z toho důvodu, že jsou každodenně používány k docela náročným úkolům, nejen k utírání nádobí. Ale nezoufejte, i ty utěrky, které vypadají, že už jsou na vyhození, lze zachránit. Je jen třeba je správně a pořádně vyčistit. Stavte se do drogérie pro pár věcí, které budete potřebovat.

Jak správně vyčistit utěrky

Ještě před tím, než přistoupíte k samotnému čištění, si musíte uvědomit, s čím vším se nejspíš budete potýkat. Nebude to jen obyčejná špína, ale i mastnota nebo dost nepříjemné pachy, které většinou normálním praním neodstraníte. Je třeba nakombinovat více postupů, abyste došli k vytouženému výsledku.

uterky na stole
Zdroj fotografie: Depositphotos

Budete prát ručně

Hlavně vůbec nemyslete na to, že byste k praní použili pračku. Běžné praní totiž občas špínu ještě víc zatlačí do vláken utěrek. Budete muset utěrky vložit do většího hrnce a přidat k nim ty správné ingredience. A co přesně byste měli rozmíchat ve vodě?

  • Půl sklenice pracího prostředku,
  • tři lžíce bělidla,
  • tři lžíce slunečnicového oleje.
povesene uterky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud jsou vaše utěrky opravdu hodně zašedlé, přidejte k těmto přísadám ještě lžíci jedlé sody. Do tohoto roztoku všechny utěrky a ručníky pořádně ponořte.

Vyváření utěrek

Nyní hrnec s vodou a utěrkami přiveďte k varu. Pořádně větrejte, protože bělidlo dokáže být hodně agresivní, a pokud to jde, dejte na hrnec pokličku. Jakmile začne voda vřít, pomocí velké dřevěné vařečky to všechno promíchejte a odstavte z plamene. Nakonec utěrky dejte do pračky a vyperte je naprosto běžným způsobem. A můžete se radovat z čistých utěrek.

Znali jste tento způsob čištění utěrek a ručníků?

Pokud potřebujete oživit bílou barvu vašich tenisek, podívejte se na tip v tomto videu

Zdroj: The Spruce