Návod jak vyprat zašlou bílou podprsenku | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Jak z vybledlé staré podprsenky udělat opět zářivě bílou? Zašedlá ramínka budou jako nová. Geniální kouzlo našich maminek

Jak z vybledlé staré podprsenky udělat opět zářivě bílou? Zašedlá ramínka budou jako nová. Geniální kouzlo našich maminek

Téměř každá bílá podprsenka časem změní barvu. Díky tomuto triku ji opět oživíte a navrátíte jí zářivě bílou barvu. Bude jako nová a vy nebudete muset utrácet za novou.

spodni pradlo bile
Zdroj fotografie: Depositphotos

Zašedlé spodní prádlo, které bylo kdysi bílé, vypadá nevzhledně. Než utratíte peníze za novou podprsenku, vyzkoušejte tu starou nejprve vybělit pomocí jednoduchého triku s octem. Sice jsou dnes všichni zvyklí prát v pračce, ale někdy i prádlo potřebuje trošku více péče. Dříve pračka nebyla samozřejmostí, kterou měl doma každý, a tak se muselo prát v ruce.

Co budete potřebovat

Na praní budete potřebovat bílý vinný ocet a studenou vodu. Nikdy nepoužívejte teplou vodu, špína by se do textilu zafixovala a už by se nikdy nevyprala. Na zašlá ramínka bude možná potřeba použít i jedlou sodu. Vaše spodní prádlo bude díky tomuto triku zase bílé jako nové.

podprsenky na snure
Zdroj fotografie: Pixabay

Jak na to

Pokud máte někde doma ve skříni nebo na půdě ruční rotační pračku, máte vyhráno. Jestli ne, nevadí. Do pračky nebo do umyvadla nalijte dvě lžičky bílého octa a studenou vodu. Podprsenky namočte a nechte ocet působit alespoň 20 minut. Poté je vyperte ve studené vodě. Pro odstranění zápachu z octa můžete přidat malé množství aviváže nebo prášku na praní.

Zašlá ramínka

Pokud na ramínka ocet nepomohl, vytvořte si pastu z jedlé sody a vody. Jemně ji vetřete do ramínek a nechte ji chvilku působit. Nakonec je vyperte opět ve studené vodě. Pokud to nepomohlo, můžete postup opakovat a nechat směs působit i delší dobu, aby soda správně účinkovala.

ekologicke prani jedla soda
Zdroj fotografie: Pixabay

Péče o podprsenku

Málokdo ví, že podprsenka by se neměla prát v pračce, a už vůbec ne na vysoké teploty. Podprsenka se tak ničí a její barva pak už není taková, jaká bývala. Navíc háčky mohou v pračce zničit i jiné prádlo, nebo dokonce může dojít k uvolnění kostice, která se dostane do pračky, a nakonec se může rozbít i pračka.

Ocet vaši starou podprsenku krásně vybělí, bude téměř jako nová. Někdy je potřeba zapomenout na moderní přístroje a zkusit to po staru, jako to dělaly vaše babičky. Až tento jednoduchý trik vyzkoušíte, už nebudete vaše spodní prádlo prát jinak.

Zdroj: Heart