Brambory se dají vypěstovat i ve vzduchu a bez hlíny. Potřeba je jen voda

Pěstování brambor je poměrně nenáročné a velkou úrodu si můžete zajistit i na malém prostoru. Díky tomuto geniálnímu triku si je můžete vypěstovat i bez použití půdy.

brambory v bedně i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud toužíte po vlastní úrodě brambor, ale na zahradě už nemáte místo nebo nemáte žádnou zahradu, kde byste hlízy vysázeli, vyzkoušejte tento jednoduchý trik a pěstujte brambory na vzduchu. Vaše sklizeň bude bohatá, chutná a téměř bez práce. Takto vysazené brambory pouze odtrhnete od rostoucích stonků. Nešpiňte si ruce hlínou a zkuste tento geniální trik.

Pěstování brambor

Zajistit si jejich velkou úrodu byla vždy náročná a namáhavá práce, která zabrala spoustu času a většinou se na ní muselo podílet více lidí. Nejen samotná výsadba, ale i sklizeň je často fyzicky náročná a pocitově téměř nekonečná. Inovativní zahradník však přišel na způsob, jak si tuto práci usnadnit a vypěstoval si brambory na vzduchu. Jediné, co hlízy údajně potřebují, je čistá voda.

Pěstování na vzduchu

Mezi zahradníky se v nedávné době objevil nový pojem aeroponie, který označuje pěstování rostlin na vzduchu. Některé rostliny toho ke svému růstu potřebují opravdu málo a ze vzduchu a vody jsou schopné získat vše potřebné. Pokud budete při tomto pěstování dodržovat určitá pravidla, můžete si brambory vypěstovat, aniž byste je sadili do půdy.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jak brambory vypěstovat na vzduchu

Abyste si mohli brambory vypěstovat takto, je potřeba jim vyčlenit speciální místnost. Na speciální nerezovou konstrukci pokrytou pletivem rozložíte jednotlivé hlízy tak, aby byly mezi rostlinami dostatečné vzdálenosti. U stropu je potřeba mít systém potrubí, ze kterého bude přes trysky do místnosti neustále přiváděn vzduch a obohacená voda. Ty vytvoří v místnosti konstantní mlhu, díky které brambory snadno porostou.

Odborníky je doporučováno systém zavlažování a přívodu vzduchu napojit na počítač a neustále hlídat potřeby brambor. Naprogramovaný systém může v podstatě veškerou práci odvést za vás. Jakmile budou brambory zralé, jednoduše je otrháte a sklizeň máte hotovou. Vyzkoušejte také tento inovativní způsob pěstování plodin i bez zemědělské půdy.

Jak pěstovat pomocí aeroponie na zahradě

Jak pěstujete brambory na zahradě vy?

Zdroj: Cooku
Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články