Hřebíček s octem vybělí záchodovou mísu během 4 hodin doslova k nepoznání. Usazeniny se vypaří jako pára nad hrncem

Čistota domácnosti se často pozná i podle péče o záchodovou mísu. Není třeba hned používat chemické čisticí prostředky z drogerie. Jde to i jinak.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

O čistotě se říká, že je půl zdraví. Platí to pochopitelně i pro toaletní mísu, která je jinak zásobárnou všech možných bakterií. Proto je třeba ji pravidelně čistit. To ostatně také přispívá k tomu, aby to na toaletě hezky vonělo. Jenže jak na to, aniž byste museli použít drahé čisticí prostředky? Vyzkoušejte třeba hřebíček, ocet nebo obyčejnou pemzu.

S pemzou na nepříjemné usazeniny

Protože se na WC bez vody neobejdete, souvisí s ní usazování vodního kamene. Je to přirozená záležitost, i když poněkud otravná. Nevzhledný vodní kámen pak působí tak, jako by toaletní mísa nebyla umyta celé týdny. Nechcete-li investovat nemalé finanční prostředky do nákupu čistidel v drogerii, můžete vyzkoušet obyčejnou přírodní pemzu. Tato vyvřelá hornina porézní textury se už od starověku používá k odstraňování odumřelé kůže. Vy s její pomocí ovšem odstraníte vodní kámen v toaletní míse.

iZdroj fotografie: Pixabay
Toaletní mísu vyčistíte i s pomocí pemzy

Na usazenou špínu s octem

Je-li toaletní mísa zanesena špínou opravdu hodně, lze na ni jít také s octem. Tento přírodní čistič je velmi účinný a postup práce je jednoduchý. Z mísy je nutné odstranit vodu a pak do ní nalít ocet. Necháte ho působit, nejlépe 3 až 4 hodiny, aby se usazenina dobře rozpustila. Pak stačí mísu vyčistit štětkou a výsledek by měl být dokonalý – zářivě bílá toaletní mísa.

iZdroj fotografie: Pixabay
Hřebíček toaletu krásně provoní

Aby toaleta hezky voněla

Určitě máte také rádi, když po otevření dveří na WC do vašeho chřípí pronikne příjemná vůně. Toho lze docílit snadno a levně za použití domácího koření – hřebíčku. Je aromatický a dokáže odstranit nepříjemné pachy. Na 1 litr vody potřebujete asi 10 kousků hřebíčku a 5 lžic jedlé sody. Vše dobře promícháte a pak směs nastříkáte do toaletní mísy a necháte působit alespoň chvíli. Pak už jen vše opláchnete vodou a měli byste se dočkat kýženého výsledku – voňavé toaletní mísy.

A jaké přírodní prostředky na čištění toaletní mísy používáte vy?

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články