Návod na nakrájení cibule do tvaru květu. Vhodné jako svačina nebo na oslnění hostů

Máte pocit, že chlebíčky a jednohubky jsou už příliš ohrané? Tento originální recept zaujme nejen vášnivé příznivce cibule, ale i ty, kteří touží okusit něco nového.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V každém koutě světa najdeme jídla, která zaujmou svým neobvyklým vzhledem a chutí. Mezi taková patří čínská specialita – cibulový květ. Tento pokrm možná není v Evropě tak známý, ale jeho příprava je překvapivě snadná. S pomocí běžně dostupných surovin a jednoduchého kuchyňského náčiní, jako je uzávěr od zavařovací sklenice, můžete mít brzy na svém stole netradiční občerstvení.

Nový hit internetu: Pálivá cibulová pochoutka

Chystáte oslavu a hledáte inspiraci pro netradiční mňamku? Pokud vás už nebaví obvyklé snacky a hledáte něco nového, co byste mohli vyzkoušet, cibulový květ je tou pravou volbou. Tento pokrm se na internetu těší čím dál tím větší oblibě díky své jednoduchosti a nízkým nákladům na přípravu. Pro jeho vytvoření potřebujete pouze základní kuchyňské náčiní, což činí tento recept dostupný pro každého.

Žena držící cibuli u stolu iZdroj fotografie: Depositphotos
Pokud máte rádi cibuli ve všech možných podobách, připravte si chuťově bohatý cibulový květ.

Co budete potřebovat?

Na přípravu cibulového květu toho nepotřebujete mnoho. Vystačíte si s jednou velkou cibulí, vejcem, kořením, moukou a několika dalšími ingrediencemi, které pravděpodobně už máte doma. Recept lze obohatit o domácí omáčku, která dodá pokrmu na jedinečnosti.

Příprava cibulového květu

Začněte oloupáním cibule. Po oloupání cibuli umístěte na pevný plochý povrch, ideálně na víko od zavařovací sklenice, které bude sloužit jako opora a zastaví nůž, aby neprořízl cibuli úplně na dno. Poté cibuli nařízněte tak, aby vznikl efekt květu, ale jak už jsem naznačila v předchozím kroku, neprořezávejte ji úplně.

Namočení cibule do studené vody způsobí, že se okvětní lístky rozvinou. Následně cibuli obalte ve směsi vajíčka, mléka, koření a mouky. A pak už jen smažte, dokud cibulový květ nezíská krásně zlatavou barvu. Podávejte teplé se svou oblíbenou omáčkou a užijte si jedinečný gastronomický zážitek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články