Díky kuchyňské soli bude úklid domácnosti rychlejší i efektivnější
adbz.cz » Hobby » Kuchyňská sůl vyřeší spoustu problémů. Špinavé hrnce, troubu i ucpaný odpad

Kuchyňská sůl vyřeší spoustu problémů. Špinavé hrnce, troubu i ucpaný odpad

Neslouží jen k dochucení připravovaných jídel, kuchyňská sůl vám pomůže také při úklidu domácnosti. Navíc díky ní vyřešíte některé nepříjemné problémy.

kuchynska sul odpad
Zdroj fotografie: iStock

Sůl má mimo jiné silné čisticí vlastnosti. Použitím soli můžete nahradit kupované čisticí prostředky plné nebezpečné chemie za přírodní produkt. Ušetříte tím jak své peníze, zdraví, tak i životní prostředí. Využívání přírodních prostředků je nejen trend dnešní doby, ale také je to velmi praktické a zdraví prospěšné. Díky kuchyňské soli bude váš úklid mnohem snazší a rychlejší. Zbavíte se i odolných skvrn bez zbytečného drhnutí.

Úklid domácnosti pomocí soli 

Použijte sůl k úklidu domácnosti a zbavte se i těch nejodolnějších skvrn a nečistot. Bez chemie a namáhavého drhnutí bude vaše domácnost opět dokonale čistá. Čištění solí vám navíc zabere jen zlomek času. Tento způsob úklidu si jistě oblíbíte. 

Vyčistěte troubu

Sůl vám může pomoci při odstranění připečených skvrn z vaší trouby. Ve chvíli, kdy se vám vnitřní stěny trouby zašpiní omáčkou nebo jinou přísadou, nečekejte, až skvrna zaschne. Ihned toto místo posypte solí a troubu nechte vychladnout. Takto ošetřenou skvrnu mnohem snadněji odstraníte, jakmile trouba zcela vystydne. 

morska sul prkenko
Zdroj fotografie: Depositphotos

Zamrzání nádob v mrazáku

Stává se vám, že nádoba na led z mrazáku nejde vytáhnout, protože přimrzla? Tento problém vyřešíte kuchyňskou solí. Stačí sůl jednoduše nasypat na dno přihrádky mrazáku a nádobu s vodou na led na sůl postavit. Díky soli nádoba s ledem nepřimrzne a půjde z mrazáku vždy snadno vytáhnout. 

Vyčistěte připálené dno hrnce

Pokud se vám podařilo připálit jídlo v hrnci, nemusíte jej nutně hned vyhazovat. Hrnec můžete zachránit, pokud k jeho vyčištění použijete sůl. Do hrnce s připáleným dnem nalejte vodu, nasypte do ní sůl a nechte vařit. Po vylití vody z hrnce vám půjdou připálené zbytky jídla snadno vyčistit. 

pripaleny hrnec
Zdroj fotografie: Depositphotos

Skvrny od čaje nebo kávy

Na nejoblíbenějších a nejčastěji používaných hrncích se často usadí hnědé skvrny od kávy nebo čaje. K vyčištění těchto nevzhledných skvrn vám postačí trocha soli. Sůl jednoduše smíchejte s vodou tak, aby vám vznikla pasta, a následně tuto pastu naneste na hnědé skvrny. Nakonec hrnek umyjte běžným mycím prostředkem na nádobí a čistou vodou.

Vyčistěte odtoky v kuchyni i koupelně

Pokud vám špatně odtéká voda ze dřezu, umyvadla, vany nebo sprchového koutu, zprůchodněte opět odtok vody pomocí soli. Vytvořte si čisticí směs z půl hrnku soli, půl hrnku jedlé sody a čtvrt hrnku octa. Směs nejprve důkladně promíchejte a následně nalejte do odpadu. 15 minut nechte směs v odpadu působit a nakonec pusťte vodu, aby se potrubí vymylo.