S ryběnkami je amen. Vyžene je skořice, rozmarýn či citronová šťáva

V důsledku vyššího tepla a vlhka v koupelně je toto prostředí dokonalým místem pro výskyt rybenek domácích. Pomocí tohoto přípravku se však rybenek můžete snadno zbavit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přestože jsou rybenky domácí neškodné, jejich přítomnost nikoho zvláště netěší. Na první pohled si všimnete stříbrných šupinek a dlouhých tykadel. Rychle se pohybují a dosahují velikosti 7–10 mm. Naštěstí nepřenášejí nemoci ani nekoušou, takže pro lidi nejsou rybenky nebezpečné. Abyste se těchto nevítaných návštěvníků jednou pro vždy zbavili, vyzkoušejte některý z těchto triků. Stačí pár surovin a rybenky se budou držet od vaší koupelny co nejdál. 

Odkud se rybenky berou

Původním domovem tohoto hmyzu byly podle vědců tropy. K nám se rybenky dostaly nejspíš transportem s obilím. V domácnostech se živí zbytky jídla, ale jedí také papír, len, bavlnu nebo hedvábí. Proto se rybenky vyskytují nejčastěji právě v koupelnách, kde mají dostatečně teplé a vlhké prostředí a zároveň jistý přísun potravy.

Jak vypudit rybenky z koupelny

Nevýhodou v boji proti rybenkám je skutečnost, že se jedná o velmi odolný hmyz, který vydrží bez potravy až jeden rok. Nepomůže vám tedy ani důkladný úklid. Rybenky si mohou najít skrýš, kde přetrvají, dokud se pro ně vnější podmínky nezlepší. V každém případě je doporučováno utěsnit veškeré praskliny a škvíry pomocí sádry nebo silikonu. Omezit množství kosmetických přípravků v koupelně, pravidelně prát ručníky i podložky a čistit obklady pomocí octa nebo dezinfekce.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jak se rybenky účinně zbavit

Abyste se rybenek jednou pro vždy zbavili, vsaďte na pachy, kterým se tito tvorové oklikou vyhýbají. Silné a pro ně nepříjemné pachy vydávají levandule, šalvěj, skořice, hřebíček, rozmarýn, citronová šťáva nebo pálivé koření. Levanduli můžete nasypat do sáčků a vložit do skříněk koupelny. Pomocí citronové šťávy zase můžete omýt koupelnové obklady. Skořici a další koření můžete nasypat poblíž prasklin, kde se mohou rybenky ukrývat. 

Vyrobte si levandulový sprej

K výrobě účinného spreje proti rybenkám si připravte citron, vodu a levandulový esenciální olej. Do mísy nalijte 200 ml vody a přidejte trochu citronové šťávy. Následně do směsi nakapejte 10 kapek levandulového oleje. Směs důkladně zamíchejte a přelijte do lahvičky s rozprašovačem. Nakonec směs pomocí rozprašovače aplikujte do všech škvírek, rohů a zákoutí, kde by se rybenky mohly vyskytovat. Tímto sprejem rybenky nezahubíte, ale účinně zaženete. Díky přírodnímu složení se ani nemusíte bát nechtěného vlivu na děti nebo domácí mazlíčky.

Jak se zbavujete rybenek vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články