Osvědčený způsob, jak se zbavit mšic: Dobře funguje česnek i parafínový olej
Ošetřete ovocné stromy tímto postřikem a ochraňte je před mšicemi. Tento geniální trik vám pomůže jednoduše se těchto malých škůdců zbavit jednou pro vždy.
Některé druhy hmyzu jsou pro fungování ekosystému v zahradě naprosto nezbytné. Jiné svou přítomností způsobují velké škody a ochuzují vás o úrodu. Abyste se se škůdci vypořádali, nemusíte nutně kupovat drahé insekticidy, které mohou rostliny nenávratně poškodit. Namísto toho využijte ekologičtější a ekonomičtější řešení, jehož použití je často daleko účinnější a šetrnější.
Útoky škodlivého hmyzu
Většina škůdců se probouzí hned na začátku jara. Jakmile opadne sníh a půda se dostatečně prohřeje, vylézají larvy i broučci a mušky. Některé druhy se schovávají také pod kůrou stromů, proto je vhodné stromy co nejdříve zjara ošetřit. Mšice se rády živí na rostlinách zeleniny, ovoce, keřích i stromech. Pomocí tohoto přírodního postřiku se jich však můžete snadno zbavit.
Jak se zbavit mšic
Skvělým pomocníkem proti mšicím vám bude parafínový olej. 100 ml oleje stačí smíchat s 6 litry vody. Hotový prostředek přelijte do nádoby s rozprašovačem a aplikujte na napadené rostliny. Použít jej můžete ještě předtím, než se na stromě nebo keři objeví listy. Jakmile jsou ale vyvinuty, postříkejte i je tak, aby po nich směs stékala a dostala se snadno i na jejich spodní stranu.
Česnek proti mšicím
Další skvělý a účinný prostředek si připravíte pomocí česneku. Pár stroužků nejdříve oloupejte, nakrájejte na jemné kousky a zalijte studenou vodou. Dalších 24 hodin nechte směs louhovat. Příští den nálev přeceďte a přelijte do nádoby s rozprašovačem. Opět vydatně aplikujte na rostliny, keře i stromy napadené mšicemi.
Byliny proti mšicím
Mšice a další škůdce dokáže zahnat také kopřiva. Enzymy, které jsou v jejích listech obsažené, zaručeně mšice odpudí. Pro své četné způsoby využití je v každé zahradě velmi cennou bylinou. Velmi pozitivně působí proti některým škůdcům a je skvělým hnojivem pro další rostliny. Nezanedbatelný vliv má i na lidské zdraví. Kopřivy jsou bohatým zdrojem draslíku, fosforu, hořčíku, vápníku, železa a vitamínů A, C, a K.