Zápachu cigaretového kouře se zbavíte i bez praní
adbz.cz » Hobby » Co dělat, když oblečení smrdí kouřem: Zápachu se dá zbavit bez praní –⁠ párou z hrnce

Co dělat, když oblečení smrdí kouřem: Zápachu se dá zbavit bez praní –⁠ párou z hrnce

Život vedle kuřáka je nesnesitelný. Nejhorší je nevábný odér z cigaret, který se zachycuje na oblečení. Naštěstí můžete se zápachem snadno skoncovat.

susit bundu topeni
Zdroj fotografie: iStock

Kouření je ošklivý zlozvyk a kromě podlomeného zdraví s sebou přináší i další nepříjemnost. Když se ocitnete v místnosti, kde se kouří, je vám to jistě nepříjemné. Musíte dýchat kouř z cigaret, který se ke všemu rychlostí blesku vstřebává do oblečení. Pakliže se kouří ve venkovních prostorách, dá se to vydržet. Jenomže ocitnete-li se s kuřákem v uzavřené místnosti, nastane obrovský problém.

Během pár minut bude odér pryč

Zápach kouře z tabáku nikomu nevoní a mnoha lidem způsobuje dokonce nevolnost. Jenomže kuřáka nepřesvědčíte o tom, že vás „vůně“ cigaret obtěžuje. Jakmile zakouřenou místnost opustíte, nemáte stejně vyhráno. Sice přestanete dýchat škodliviny, ale budete zapáchat jako popelník. Naštěstí existuje efektivní metoda, díky níž se do 5 minut odpudivého pachu zbavíte, a postačí vám k tomu jen dvě přísady – vodka nebo jiný silný bezbarvý alkohol a rozprašovač.

Trik vás překvapí snadným postupem

Do stříkací nádoby vlijte silný alkohol a nastříkejte s ním oblečení. Již po pár minutách se zbavíte zápachu a nikdo nepozná, že jste byli ještě před chvílí v zakouřené místnosti. Pokud máte obavy, že budete cítit alkoholem, nebojte se. Destilát vyprchá jako pára nad hrncem, jednoduše se z oděvů odpaří. Tento fígl si ihned oblíbíte, ať jste kdekoliv, a je úplně jedno, zda jste vášnivý kuřák, nebo odpůrce nikotinu.

vodka v panaku
Zdroj fotografie: Depositphotos

Už se za sebe nebudete na veřejnosti stydět

Tato vychytávka je účinná i v případě, že se potřebujete zbavit pachu z jídla a potu. Přestaňte dělat kompromisy a odstraňte nelibé vůně, kvůli nimž se za vámi lidé otáčejí. Efektivní metoda se vám bude hodit v každé situaci. Předejdete tak perným chvilkám na pracovní schůzce nebo ve společnosti kolegů na pracovišti. A co je na tomto triku nejlepší? Lze ho použít i s botami. Směs stačí nastříkat do obuvi a odér potu okamžitě zmizí.