Jak se rychle a efektivně zbavit octomilek | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Jak na octomilky? Spolehlivými zbraněmi jsou pasti z papíru, vína či s potravinářskou fólií

Jak na octomilky? Spolehlivými zbraněmi jsou pasti z papíru, vína či s potravinářskou fólií

Octomilky patří mezi obtěžující hmyz, který dokáže znepříjemnit život každému člověku. Vyzkoušejte několik triků, jak se jich účinně ve vašem domě zbavit.

utopene octomilky past
Zdroj fotografie: iStock

Do každé domácnosti čas od času zavítá nezvaný host v podobě hmyzu. Ať už jsou to mouchy, komáři nebo octomilky, pro člověka je hmyz obtěžující. V mnoha případech se jej lidé pokouší zabít nebo využívají chemické prostředky, které se hmyzu zbaví za ně. Ne v každém případě to ale funguje, a tak je dobré znát triky, díky kterým už neuvidíte doma ani jednu octomilku.

Nejčastější místo výskytu

Jestliže jste už doma octomilky měli, pravděpodobně velice dobře víte, že se tento hmyz zdržuje hlavně v kuchyni. Zde je totiž přitahuje vůně hnijícího jídla, odpadky a další nečistoty. Dobrou zprávou je to, že pro lidi a zvířata je tento hmyz úplně neškodný, ale přesto je vcelku obtěžující. Když uvidíte v kuchyni 3 octomilky, můžete si být jistí, že do několika hodin jich tam bude mnohonásobně více. Octomilky totiž dokáží za 24 hodin naklást i přes 500 vajíček, což v kuchyni nechce asi nikdo.

Octomilky přitahuje několik věcí

Octomilky v kuchyni vás nemusí překvapit, pokud budete pravidelně uklízet věci, které je velmi přitahují. Přítomnosti octomilek zabráníte tím, že z kuchyně odstraníte zralé, hnijící nebo rozkládající se ovoce. Víno, pivo a jiné likéry uklízejte uzavřené do lednice a nezapomínejte také častěji vynášet koš. Pravidelně vyhazujte přezrálé potraviny, každou skvrnu od nápoje (ovocná šťáva, alkohol) odstraňte co nejrychleji. V létě skladujte ovoce a zeleninu v lednici.

octomilka hmyz
Zdroj fotografie: Depositphotos

Tento druh hmyzu se rád usazuje také ve dřezu, kde velice často ulpívají kousky jídla na stěnách. Pokud nestihnete dřez vyčistit od nečistot, pravděpodobně se u vás octomilky na tomto místě časem objeví. V případě, že si toho všimnete, nejspíše vám nepomůže dřez pouze opláchnout vodou. Pokud chcete zabránit octomilkám v tom, aby žili u vás doma, naučte se několik triků, jak se jich zbavit.

Jablečný ocet a potravinářská fólie

Až se u vás doma objeví octomilky, sáhněte po jablečném octu a potravinářské fólii. S těmito pomocníky totiž můžete jednoduše připravit past na tento hmyz. Do sklenice nalijte malé množství jablečného octu a zakryjte ji potravinářskou fólií. Tu zajistěte gumičkou a do fólie udělejte několik malých otvorů ostrou tužkou nebo špejlí. Jakmile si hmyz zaleze dovnitř sklenice, ze které se pro něj line velmi přitažlivá vůně octu, už se nedostane ven. Pastí můžete vyrobit větší množství a rozmístit je různě po místnostech, kde se octomilky vyskytují.

octomilky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Papír, sklenice a kousek ovoce

Do zavařovací sklenice nebo jiné podobné nádoby dejte na dno kousek ovoce, které už je přezrálé a vhodné spíše na vyhození. Z papíru udělejte tvar trychtýře a vložte jej do sklenice. Díky tomuto triku bude octomilky přitahovat ovoce na dně sklenice a poté, co prolezou trychtýřem dovnitř, se už nebudou moci dostat zpět ven.

Staré víno nebo pivo

Těchto tekutin se většina lidí nerada zbavuje tak, aby je obětovala pro hmyz. Pokud ale najdete staré víno nebo pivo, můžete jej využít na to, abyste se zbavili octomilek v domácnosti. Použít můžete i lahev, ve které zbylo trochu tekutiny. Tuto lahev postavte otevřenou do místnosti, kde jsou octomilky. Chvíli si počkejte, dokud dovnitř nenalétá větší množství hmyzu, a poté lahev jednoduše uzavřete a vyhoďte.

Jaké triky využíváte na octomilky vy?

Zdroj: TheSpruce