Jak se starat o psy a kočky v horkých letních dnech

Horké letní dny jsou náročné jen pro nás, ale často také pro naše zvířecí mazlíčky. Pobyt v neustálém teple a vlhku je pro ně stejně nepohodlný jako pro nás. Z tohoto důvodu se tak vyplatí znát způsoby, kterými můžete vašemu psu či kočce pomoci s účinným, ale bezpečným ochlazením a zaručit jim tak pohodlí, ať již u vás doma nebo venku na výletě do přírody.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

I když se psi a kočky určitým způsobem dokáží ochlazovat sami, ocení naši pomoc.

iZdroj obrázku: Pixabay
Domácí mazlíčci vyžadují v létě zvláštní péči

Ležení na dlaždicích i navlhčení srsti

Jednou ze snadných, ale účinných forem, jak se může váš pes či kočka doma ochladit, je to, když jim umožníte, aby si lehli na dlaždice. Ty jsou vzhledem ke svému materiálu vždy chladnější než ostatní typy podlahových krytin. Pokud nemáte u vás doma dlaždice například v obývacím pokoji, umožněte vašemu mazlíčkovi, aby si lehl na chvíli do koupelny či do chodby. Výrazným signálem, kterým se vám váš pes či kočka snaží dát najevo, že je mu teplo, je rychlý viditelný dech, případně doprovázený větším množstvím slin. V tomto případě můžete vašemu miláčkovi účinně pomoci tím, že mu mírně navlhčíte jeho srst pomocí chladné, nikoli studené vody.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Důležité je dodržovat několik hlavních zásad

Pozor na studenou vodu a stříhání

Obecně v horkých dnech stejně jako u lidí musíte více dbát na pitný režim vašeho zvířecího miláčka. Pokud chcete vašemu psu či kočce pití zpříjemnit a učinit zajímavějším, vyplatí se investice do speciální fontány, která díky tekoucí vodě více přitahuje jejich pozornost, a přirozeně tak zvyšuje jejich příjem tekutin. Opět platí to, že voda, kterou vašemu mazlíčkovi podáváte k pití, by neměla být příliš studená. Naopak co se nedoporučuje a co někteří majitelé psů často dělají, je radikální ostříhání srsti. Samozřejmě u dlouhosrstých plemen je před létem žádoucí srst o něco zkrátit, ale nikoli zcela vyholit, neboť srst psy i kočky chrání před přílišnou absorpcí tepla z okolí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články