Jak rychle udělat spoustu palačinek: Žádný nepořádek ani špinavé nádobí, jen 1 PET lahev

Příprava hromady palačinek bez špinavého nádobí není nic nesplnitelného. Stačí jen obyčejná PET láhev s trychtýřem a máte vyhráno.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Palačinky jsou oblíbeným jídlem v mnoha domácnostech. Ovšem koho by neštvala hromada špinavého nádobí, která po přípravě palačinek pro celou rodinu většinou zbude. Naštěstí existuje jednoduchý recept, jak se tomuto problému vyhnout a dál si bez starostí vychutnávat lahodnou sladkou dobrotu.  

Famózní snídaně bez špinavého nádobí 

Pokud chcete připravit tuto famózní snídaní bez hromady špinavého nádobí, nachystejte si nejprve všechny ingredience pro váš oblíbený recept. Určitě budete potřebovat sklenici mouky a také lžíci cukru. Kdo chce, může přidat prášek do pečiva, ovšem není to nutnost. Nezapomeňte těsto na palačinky jemně osolit, přidat do něj 2 lžíce oleje a také sklenici mléka.  

Teď je ta pravá chvíle na podstatu celého triku. Veškeré suroviny – a začněte nejlépe od těch sypkých – vložte do obyčejné PET láhve od minerální vody. Jakmile budou suroviny v láhvi, dobře ji utěsněte víčkem a důkladně s ní zatřeste. Promícháte tak veškeré suroviny a vytvoříte hladké a kompaktní těsto. Ulehčete si práci a k přemístění těsta do láhve použijte trychtýř.  

iZdroj fotografie: Pixabay

Těsto nalijete přímo z lahve 

Nyní už máte vše připraveno k samotnému smažení zlatavých dobrot. Těsto na rozpálenou pánev můžete lít přímo z láhve a neušpiníte tak ani ždibec nádobí. Metodu těsta v PET láhvi nemusíte použít jen na těsto na palačinky. Hodí se na všechny druhy různých placek a placiček. Hotové těsto v PET láhvi si můžete dokonce připravit dopředu, vložit ho do lednice a využít ho ke smažení až na snídani či oběd.  

S pomocí této metody si vychutnáte vynikající sladké palačinky, kdykoliv si zamanete. Těsto můžete připravit dopředu pro vaše děti, pokud nezvládnou těsto vyrobit samy, ale dokáží si palačinky usmažit. Těsto připravené v PET láhvi se bude hodit také muži, který umí spousty jiných věcí, ale v kuchyni si není jistý. Nejen, že bude mít hotový oběd, ale bude rád určitě i proto, že nebude muset mýt špinavé nádobí. Fantazii se meze nekladou a lahodnými palačinkami s marmeládou či ovocem určitě nikoho neurazíte.  

Jak často děláte doma palačinky?

Zdroj: TasteOfHome
Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články