Jak poznat, že je poblíž divočák: Kromě viditelných stop je cítit vůně polévkového koření

Pokud jste v lese z ničeho nic ucítili vůni polévkového koření, raději zpozorněte. Mohl by se totiž nedaleko vás nacházet nebezpečný divočák.

i Zdroj fotografie: Jerzy Strzelecki / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Mnoho Čechů si rádo vyjde do přírody, a to zejména během jarních měsíců, kdy vše krásně voní a rozkvétá. Toto období je však také často spojováno s nárůstem pohybu divokých prasat po celém území země, na což někteří stále zapomínají. Potkat takové zvíře však vyžaduje zachovat naprostý klid, neboť by vás jinak mohlo považovat za nepřítele a zaútočilo by. To, že se nachází poblíž, můžete také zjistit podle jeho zvláštního, avšak typického zápachu. 

Divočáci se stahují blíže k obydlím 

Před divočáky by měli být dle serveru Genialne na pozoru zejména lidé, kteří bydlí na vesnicích nebo blízko lesů. V současné době se totiž začínají čím dál více stěhovat blíže k lidem, neboť hledají potravu a nebojí se kvůli ní riskovat i vniknutí na nedostatečně zabezpečenou zahradu. Setkat se s ním tváří v tvář byste však se vší pravděpodobností nechtěli, protože by to nemuselo dopadnout dvakrát nejlépe.

Divoká prasata jsou však známá pro svůj charakteristický zápach, který mnozí odborníci připisují polévkovému koření Maggi. Tato skutečnost je proto může velmi snadno prozradit, a pokud i vy ucítíte během procházky v lese takové aroma, raději buďte na pozoru a pokuste se co nejrychleji dostat do bezpečí. V přírodě můžete narazit i na řadu dalších nebezpečných zvířat, o kterých jsme na webu adbz informovali již dříve a které není dobré dráždit. 

les iZdroj fotografie: Depositphotos
Přítomnost divočáka nedaleko vás prozradí vůně Maggi.

Při setkání s divočákem buďte klidní 

Pokud byste v lese náhodou zacítili vůni Maggi a poté viděli divočáka, okamžitě se zastavte a zůstaňte klidní. V případě, že si vás nevšiml, začněte se pomalu vzdalovat a ujistěte se, že za vámi nejde. Pokud by vás ale zahlédl, rozhodně nikam nespěchejte. Rychlé pohyby by ho dle serveru NParks mohly akorát rozzuřit a pravděpodobně by zaútočil. Jednoduše proto zamrzněte a doufejte v to, že se brzy otočí a půjde svým vlastním směrem. 

Jaké zkušenosti máte s divočáky vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články