Škrábance na nábytku jednoduše vyžehlete. Zní to sice jako hloupost, ale tento trik vám ušetří spoustu nervů

Rýhy a škrábance na dřevěném nábytku vždy budí pozornost. Pokud se jich chcete zbavit, vyzkoušejte tuto účinnou fintu prověřenou praxí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dřevěný nábytek je typický pro většinu domácností, neboť jde v mnoha případech o to nejlepší ekonomické řešení, které je na trhu k dispozici. Jelikož se však jedná oproti kovu o měkký materiál, často se stává, že do dřeva nechtěně uděláme rýhu nebo škrábanec, což na tomto typu nábytku zkrátka bije do očí. Naštěstí lze však tento problém velmi snadno vyřešit, a to pomocí pouhé žehličky a měkkého hadříku. S postupem se můžete seznámit níže. 

Dřevěný nábytek je velmi náchylný k rýhám a škrábancům

Dřevěný nábytek je nejrozšířenějším, nejekonomičtějším a mnohdy také nejkrásnějším druhem nábytku, který je na světovém trhu k dispozici. To však bohužel na úkor jedné záludné věci – velmi snadno se poškrábe, a to ať chceme nebo ne. Pokud však nevzhledné škrábance a rýhy ve své domácnosti již nemůžete vystát, tento trik si s největší pravděpodobností osvojíte do konce svého života.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Trik je jednoduchý, takže se opravdu nemusíte obávat, že byste na něm něco pokazili. Budete k němu potřebovat pouze žehličku, měkký hadřík a obyčejnou vodu. Je však zapotřebí říct, že ne vždy tento trik musí vyjít – dřevěného nábytku je opravdu mnoho typů, a proto to, co funguje v tomto případě, nemusí fungovat pokaždé. To však neznamená, že je trik neúčinný, právě naopak! A přesvědčit vás o tom může video uvedené níže. Jakmile tedy budete mít připraveno vše potřebné, můžete se vrhnout do akce:

  • Nejprve si zapněte žehličku a nechte ji pořádně nahřát, jako když byste měli jít žehlit své vyprané prádlo. 
  • Vezměte si měkký hadřík, pořádně ho namočte ve vodě a poté ho položte na škrábanec nebo rýhu na dřevu.
  • Rozehřátou žehličku nyní položte na měkký hadřík a žehlete danou oblast maximálně deset sekund. Následně ručník odstraňte a poškrábaný povrch postříkejte vodou (například pomocí rozprašovače). 
  • Tento proces opakujte nejméně třikrát a jakmile budete mít hotovo, celou plochu, se kterou jste pracovali, utřete čistým a suchým hadříkem a nechte ji vysušit. 
  • A máte hotovo! Promáčknutá část rýhy nebo škrábance by měla nyní „vystoupnout“ zpět do původní podoby.

Pokud jste si s přípravou nevěděli rady, nebo se vám nezdařila tak, jak byste si to představovali, níže se můžete podívat na video, kde je celý postup vyobrazen krok za krokem, a to na konkrétním případě. Záběry můžete zhlédnout zde:

Jaký trik na odstranění škrábanců z dřevěného nábytku používáte vy?

Zdroj: Ketkes

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články