Velké a sladké jahody několikrát do roka. Léty ověřené organické hnojivo s nimi udělá divy - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Velké a sladké jahody několikrát do roka. Léty ověřené organické hnojivo s nimi udělá divy

Velké a sladké jahody několikrát do roka. Léty ověřené organické hnojivo s nimi udělá divy

Pokud chce velké a sladké jahody, je nutné v okamžiku, kdy začnou kvést, použít vhodné hnojivo. Vyzkoušejte domácí organické hnojivo, které je stoprocentně přírodní a jahody vám po něm budou růst doslova před očima.

Košík plný jahod
Zdroj fotografie: Pixabay

Jahody začínají plodit, a právě v tento okamžik je čas na správné hnojení. Díky tomu budou plody růst doslova před očima.

Hnojení jahod

Jahody potřebují dostatek vápníku, dusíku, fosforu a především draslíku, který zajistí, že vaše jahody budou velké, chutné a sladké.

Na trhu je nepřeberné množství druhů hnojiv, ale připravit si můžete i vlastní, které bude stoprocentně organické. Například výluhy ze zelených rostlin jsou výbornou volbou. Nejlépe k tomu poslouží například kopřivy, které rostou všude. Příprava výluhu je jednoduchá, ale zabere více času, proto je nutné s tím počítat a připravit si ho v dostatečném předstihu.

Jak na domácí organické hnojivo z kopřiv

Na výluh budete potřebovat kbelík nejlépe s dešťovou vodou, do kterého nasekáte kopřivy. Nyní nastává ten zdlouhavý proces, kdy je musíte nechat kvasit alespoň 2–4 týdny. Kbelík je dobré přiklopit víkem, zamezíte tak přístupu nečistotám a hmyzu.

Vzniklé kopřivové hnojivo je příliš silné a mohlo by jahody spálit, proto je nutné ho ještě před použitím naředit. Výluh nikdy nelijte přímo na rostlinu nebo k ní, vždy pouze kolem jahodníku. Lze použít jakýkoliv plevel ze zahrádky, ale vždy použijte jen listy. Dejte pozor, abyste nikdy nepřidali semena, jinak si mezi jahody zasejete i plevel.

Hnojivo z droždí

Zkusit můžete i droždí. To totiž není dobré jen do kynutých buchet, svoji práci odvede i na zahrádce. Uvidíte, jak droždí jahodu nastartuje, a ta pak bude růst a plodit, že nebudete vědět, co s tak velkým množstvím jahod dělat.

Na přípravu budete potřebovat kostku droždí a litr horké vody. Droždí nejprve rozmíchejte v malém množství vody, aby se rozpustilo, přidejte zbytek vody a nechte kvasit asi 2 týdny. Po uplynutí této doby je nutné je naředit dalšími dvěma litry vody, poté bude hnojivo připravené k použití.

Takto připravená hnojiva jsou stoprocentně přírodní. Nemusíte se bát, že kontaminujete půdu zbytečnou chemií, vaše úroda tak bude naprosto nezávadná.

Zdroj: Gardening, Chris