Podlaha zářivě čistá pomocí domácích prostředků | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Zářivě čistá podlaha s použitím přísad ze spíže. Levní pomocníci zbaví bakterií, virů, šmouh i letité špíny

Zářivě čistá podlaha s použitím přísad ze spíže. Levní pomocníci zbaví bakterií, virů, šmouh i letité špíny

Čistá podlaha je vizitkou správné hospodyňky. Jistě nikdo ji nemá rád špinavou. K jejímu vyčištění však není potřeba používat chemické prostředky, zkuste ty, které máte ve spíži.

drevena podlaha
Zdroj fotografie: Depositphotos

Ne každý je fanouškem komerčních prostředků plných chemických látek, které se vypařují z podlahy a my je dýcháme. Takové přípravky mohou způsobit astma a jiné respirační potíže. Vyzkoušejte několik produktů, které máte doma uložené ve skříňkách. Zajistíte tak dokonale čistou podlahu bez šmouh a nečistot. Jednoduše, bez námahy a s plnou peněženkou. 

První způsob mytí podlahy

Připravte si kbelík, bílý ocet, mycí prostředek na nádobí, oblíbený éterický olej nebo citronovou šťávu, čistič oken a alkohol. Ocet je přírodní prostředek, který má silné dezinfekční účinky a zanechává podlahu zářivě čistou. I když se vám tento přípravek kvůli své vůni nejeví moc příjemně, věřte, že za malou chvíli vyprchá. Zůstane pouze zářivá a krásně čistá podlaha. Smíchejte půl šálku octa, jeden litr teplé vody, dvě lžíce přípravku na nádobí, pár kapek oleje a alkoholu.  

jablecny ocet 1
Zdroj fotografie: Depositphotos

Umyjte podlahu pomocí okeny

Takový čistič oken je dokonalý nejen pro skleněné tabule, ale i pro podlahu. Použití je jednoduché a například kachle zanechá překrásně lesklé a čisté. A pokud máte podlahu čistou, ale chcete ji mít pouze lesklou, nalijte okenu do rozprašovače a nastříkejte ji na podlahu a poté ji pomocí hadříku nebo mopu roztírejte. Na mytí smíchejte jeden díl prostředku na okna a tři díly teplé vody. U kachliček můžete použít více okeny. 

uklid cistota houbicka cistici prostredek 987870 pxhere com
Zdroj fotografie: Pxhere

Prostředek na nádobí je také vhodným řešením

Jemný přípravek na nádobí může být vhodný i k mytí podlahy. Ať už používáte ekologický přípravek či komerční, bude účinný a mnohem více šetrný k vašemu zdraví. Jedná se o řešení, které se dá použít na každý typ podlahy. Nezanechává šmouhy ani nečistoty. Stačí smíchat čtvrt šálku mycího prostředku a jeden litr vody. Na každou místnost doporučujeme, abyste měli jinou vodu. Také můžete vyzkoušet smíchat čtvrt šálku přípravku, dva šálky octu, dva šálky vody a půl šálku citronové šťávy.  

prostredky na myti nadobi
Zdroj fotografie: Depositphotos

Alkohol je také vhodný

Pokud doma zrovna nemáte ani mycí prostředek na nádobí, ocet, ani nic jiného, ale ve spíži máte skrytý alkohol nebo klidně i líh, můžete ho využít k mytí podlahy také. U laminátových podlah to bude nejideálnější řešení. Stačí smíchat jeden šálek alkoholu s pěti litry vody. Nebo smíchat jeden díl octu s jedním dílem alkoholu a dílem teplé vody. Nyní můžete podlahu umýt.  

Vyzkoušíte tyto alternativy chemie i vy?

Zdroj: Thespruce