Vytvořte si před hmyzem neviditelný štít: Tento domácí roztok stačí nastříkat kolem oken a dveří a doma nepotkáte ani mušku

Když jednou použijete tuto směs, už nikdy se u vás doma neobjeví žádný hmyz. Opravdu to vyzkoušejte, funguje to.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Přemýšleli jste někdy o tom, že by se u vás v domě už nikdy nevyskytoval žádný hmyz? V létě totiž obtěžuje nejspíše úplně každého, kdo má delší dobu otevřené okno. Jenže neustálé větrání je během horkých letních dnů potřeba. Pokud jste ještě nepřišli na způsob, jak se otravného hmyzu zbavit, vyzkoušejte toto přírodní řešení bez jakékoliv chemie.

Důležitý je ocet

Ocet je jednou z nejúčinnějších a nejstarších metod proti škůdcům. Smíchejte 1 díl octa se 2 díly vody, nalijte směs do rozprašovače a nastříkejte ji na dveře a okna. Pokud máte zahrádku, ve které pěstujete nějaké bylinky, zkuste na váš parapet umístit například bazalku nebo rajčata. Hmyz totiž tyto voňavé rostliny nesnese, a tak se vašemu domu bude vyhýbat.

Zbavte se mravenců

Vytvořte si hustý cukerný roztok a namočte do něj nastříhanou houbu. Tu následně umístěte na místa, kde se objevují mravenci. Jelikož mravenci milují sladké, budou na tuto houbu chtít jít, ale potom už se od ní neodlepí. Pokud by vás zajímalo, co mravenci nesnáší, je to zima a česnek. Takže si dejte před práh česnek a už je nikdy neuvidíte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podobně jako česnek nesnášejí i šalvěj, ale to funguje především u červených mravenců. Pokud se s nimi už nechcete trápit, dejte si do spíže svazek čerstvě natrhané šalvěje. Jestliže je neodradí česnek ani šalvěj, zkuste jedlou sodu nebo prášek do pečiva. Posypte tím jakoukoli díru, ve které se objevují.

Jak se hmyzu zbavujete vy?

Zdroj: Bhg

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články