Předražené prací prášky z obchodu předčí domácí ze 4 ingrediencí. Vyjde na pár korun a odstraní i odolné skvrny

Jestliže jste zvyklí si kupovat prací prášek v obchodě, ale vadí vám zvyšování cen, můžete si jej začít vyrábět sami doma. Díky tomu ušetříte hodně peněz.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každý člověk si musí čas od času své oblečení vyprat, ale někteří lidé doposud netuší, jak správně prát, třídit prádlo nebo jaký používat prací prostředek. Ty, kteří to vědí, zase často trápí fakt, že provoz pračky i přípravky na praní jsou velmi drahé. Naštěstí si alespoň prací prášek můžete vyrobit i vy sami doma a nemusíte za něj v obchodě utrácet hodně peněz. K tomu, abyste si vyrobili svůj vlastní přípravek, nebudete potřebovat žádné speciální chemikálie a ani se nemusíte bát, že by to bylo nějak náročné nebo složité.

Složitý výběr pracího prostředku

Pokud se člověk rozhodne pro koupi nového pracího prostředku, většinou stráví jeho výběrem delší dobu. Zákazník obvykle chce, aby prací prášek hezky voněl, a navíc se lidé stále více zajímají o složení tohoto prostředku. V mnoha z nich jsou totiž alergeny, které mohou nepříjemně podráždit pokožku, a lidé se stále více obracejí k přírodním a šetrnějším variantám.

Velké výhody domácího pracího prostředku

Jestliže přemýšlíte nad tím, zda se vám vyplatí vyrábět si vlastní domácí prostředek, pravděpodobně jste ještě nečetli o jeho velkých výhodách. Mezi ně totiž patří to, že vyrobit si vlastní domácí prací prostředek je velmi jednoduché, nepotřebujete mít speciální znalosti, ušetříte peníze, a navíc šetříte i přírodu, o kterou by měl člověk mnohem více pečovat.

Suroviny koupíte v každém obchodě

Až začnete shánět suroviny na domácí prací prostředek, pravděpodobně zjistíte, že je máte doma. A kdyby ne, můžete si pro ně zajít do nejbližšího obchodu, jelikož jsou snadno k sehnání. Na domácí prací prostředek budete potřebovat 2 kusy tuhého mýdla, 2 hrnky jedlé sody, 2 hrnky boraxu, váš oblíbený esenciální olej a vodu. Esenciální olej je nejvhodnější citronový nebo levandulový, ale je pouze na vás, jaký použijete.

iZdroj fotografie: Pixabay

Příprava není nijak složitá

Až si nachystáte všechny suroviny, připravte si také menší kbelík, střední hrnec a dřevěnou lžíci. Následně si vezměte struhadlo a nastrouhejte na něm obě tuhá mýdla. Do hrnce si dejte vařit 1 litr vody a jakmile voda začne vařit, přidejte do ní nastrouhané mýdlo a promíchejte. V dalším kbelíčku si zamíchejte borax s jedlou sodou a následně přilijte vodu s mýdlem. Všechno míchejte do doby, dokud hmota nezhoustne, a nakonec přidejte pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Prací prostředek nalijte do nádoby a uschovejte na temném místě.

Z čeho vyrábíte vy domácí prací prášek?

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Jsem nadšená redaktorka, která přináší nekonečné dávky inspirace a vášně do světa architektury a designu. S uměleckým přístupem k psaní a profesionálním okem pro detail dokážu zprostředkovat čtenářům zážitky a emoce, které architektura a design mohou přinést do jejich životů. Jsem kreativní průvodkyní pro každého, kdo hledá inovativní způsoby, jak oživit a zlepšit prostředí, ve kterém žijeme.

Zobrazit další články