Domácí „krtek“ na čištění odpadu: Ucpané potrubí uvolní soda s octem

Pokud se vám ucpal odpad, nemusíte používat drahou chemii. Problém hravě vyřeší domácí krtek z přírodních ingrediencí za pár korun.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Čištění odpadu patří mezi nejnepříjemnější domácí práce, které je však třeba pravidelně provádět. Pokud s ním často zápasíte i vy a stejně se vám nedaří získat dobré výsledky, pak je načase vyzkoušet domácího „krtka“ ze dvou ingrediencí. Ty stačí dle webu iReceptář smíchat, poté je vložit do potřebných míst a nahromaděná špína bude pryč cobydup. 

Pomůže vám osvědčený domácí „krtek“ 

Zbytky jídel, chlupy a mnoho dalších nečistot často zůstává v odpadních trubkách, kde se dále hromadí a představuje překážku pro odtok vody. Pokud se s podobnými problémy potýkáte i vy, nemusíte nutně volat odborníka nebo platit za výměnu vodovodního systému. Skvěle si totiž dokážete pomoci vy sami, a to jednoduše použitím domácího „krtka“. Pokud ho navíc aplikujete několikrát, do budoucna se před podobnými problémy ochráníte. 

Jediné, co k tomu budete potřebovat, je obyčejná jedlá soda a bílý ocet, které společně odstraní veškerý nános, a to již během krátké doby. Mimo jiné se také jedná o velmi účinné domácí ingredience proti vodnímu kameni, se kterým si často nedokáže poradit ani ten nejdražší prostředek z obchodu. Na webu adbz jsme také psali, jak vám obyčejný ocet a jedlá soda pomohou změkčit ručníky po vyprání. Stačí je jednoduše přidat do přístroje. 

lžíce jedlé sody iZdroj fotografie: Pexels
Jedlá soda a bílý ocet účinně odstraňují nahromaděné nečistoty v odpadních trubkách.

Začněte tedy tím, že do odpadu nasypete půl hrnku jedlé sody, a ten poté zalijte jedním hrnkem octa. Již během několika vteřin si budete moci všimnout, že směs začíná působit (nejspíše si všimnete pěny, která bude agresivně šumět směrem nahoru). To je však dle serveru Ekologicka-domacnost pouze známkou toho, že funguje. Jakmile chemická reakce ustoupí, prolejte odpad ještě horkou vodou, abyste ho dočistili. 

Jak se domácí „krtek“ osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články