Dětský pokoj je možné předělat za málo peněz | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Chcete předělat dětský pokoj a neutratit za to majlant? Stačí pár drobností a bude k nepoznání

Chcete předělat dětský pokoj a neutratit za to majlant? Stačí pár drobností a bude k nepoznání

Pokud máte na renovaci dětského pokoje jenom omezený rozpočet, nemusí to být nutně překážkou. I za málo peněz ho můžete změnit k nepoznání.

rekonstrukce detskeho pokoje
Zdroj fotografie: iStock

Chystáte se předělat dětský pokoj, ale nechcete do něj moc investovat, jelikož vaše dítě je ve věku, kdy se jeho vkus a barevné nálady velmi rychle vyvíjejí a mění? Nebo si drahou předělávku teď prostě nemůžete dovolit? Ať tak nebo onak, přinášíme vám nápady, jak za málo peněz udělat znatelné změny, které mohou mít velký dopad na styl a celkový vzhled dětského pokoje. Ať už se jedná o malbu, barevná úložná řešení nebo způsoby, jak místnost trochu prosvětlit a oživit. Tady je několik praktických rad jak na to.

Barva může změnit celou atmosféru

Vkus i požadavky na prostor vašeho dítěte se neustále mění, než se pak v dospělosti ustálí. To neznamená, že musíte kompletně změnit pokoj, pokaždé když přijde s novým nápadem. Většinou je to o změně preferencí barev. Pomocí několika štětců můžete vdechnout novou barvu starému psacímu stolku, komodě nebo zdi. Efektně vypadá třeba styl ombre. Natřete část zdi nebo nábytku nějakou barvou a postupně do barvy přimíchávejte bílou a natírejte dál a opět trochu bíle, až dosáhnete efektu postupně se zesvětlující barvy, co je hodně módní.

Rovněž účinná při upcyklaci nábytku nebo zdi může být série wishi pásek, které se prodávají v setu, který někdo předem navrhl, aby k sobě barevně ladili. Takže si už nemusíte dělat starosti s kombinací barev. A k barvám pásek pak můžete dozdobit celý dětský pokoj včetně doplňků. Pokud se pustíte do malování pokoje, dvě zdi nechte bílé a zbylé zkuste vymalovat dvěma rozličnými barvami buď kontrastními, nebo tón v tónu. Oživit je ještě můžete přidáním textury zvířecích vzorů, třeba tygří, leopardí nebo jen sérií náhodných teček.

Kresby oživí zdi v dětském pokoji
Zdroj fotografie: Depositphotos

Trocha umění, vše promění

Potisky jsou skvělým způsobem, jak rozzářit nudnou ložnici, ale často mohou být docela drahé. Proč tedy nepoužít umělecká díla vašeho dítěte k rozjasnění jejich pokoje? Zarámujte jejich oblíbené kresby a zavěste je, abyste vytvořili efektní galerijní stěnu. Nejen, že pokojíček získá cenově dostupný barevný nádech, ale vaše dítě bude tak hrdé na to, že vidí svou práci zavěšenou jako v galerii.

Zaměřte svou pozornost na doplňky

Pokud dětský pokoj vypadá trochu nevýrazně, zvažte investici do pár výjimečných doplňků. Ty nemusí stát hodně. Spousta obchodů nabízí kousky, které vypadají luxusně, za dostupné ceny. Případně můžete najít skrytý drahokam v místním bazaru. Koneckonců, něčí odpad může být pro jiného poklad. Investování do doplňků je ta správná cesta, protože v případě změny vkusu vašeho dítěte, lehce a relativně levně změníte ložní povlečení, polštářky, kobereček, stínidlo lustru, plakát nebo nálepky na stěně a výslední efekt vás i je ohromí.

Jak jsou vaše levné tipy na předělání dětského pokoje?

Zdroj: TheSpruce