Petúnie vám s tímto trikem mohou kvést až do podzimu | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Díky tomuto triku pokvetou petúnie až do půlky října. Udělejte ho hned teď a oslňte sousedy nádhernými květy

Díky tomuto triku pokvetou petúnie až do půlky října. Udělejte ho hned teď a oslňte sousedy nádhernými květy

Petúnie je oblíbená okrasná rostlinka zdobící naše zahrádky. S tímto jednoduchým trikem můžete prodloužit její dobu kvetení a dál se těšit z barevných květů.

petunie kvety
Zdroj fotografie: Piqsels

Když petúnie rozkvete, není možné se vynadívat na tu záplavu překrásných barevných květů. Právě pro své velké květy různých tvarů a barev je tak oblíbená. Ozdobou bude, ať už ji umístíte kamkoliv. Na záhonek, do květináče na parapet nebo na balkón. Tato kráska se u vás jistě neztratí. Většinou však kvete pouze do konce července. S tímto trikem ale může kvést až do nástupu chladného počasí.

Různé druhy petúnií

Existuje spousta druhů petúnií a každý je vhodný pro něco jiného s odlišnými podmínkami pěstování. Jedna odrůda se hodí do květinových záhonů, druhá do květináčů na balkóny a terasy a třetí je vhodná do domů a bytů. Na balkóně petúnie dokáží vykouzlit barevnou oázu a vypadají opravdu překrásně. Ke konci července ale květy ubývají a místo nich se vyvíjí lusky se semeny. Pokud tento proces nezastavíte, petúnie definitivně odkvetou.

Jak můžete prodloužit dobu kvetení

Ve chvíli, kdy si všimnete, že se zmenšuje počet květů, začněte je zastřihávat. Seřezávejte ve výšce 20–25 cm od úrovně hlíny v květináči. Po seřezání květiny pořádně pohnojte hnojivem s vysokým obsahem draslíku a fosforu. Před použitím hnojiva nezapomeňte prokypřit půdu, aby se hnojivo dobře dostalo až ke kořenům.

Asi po týdnu se objeví nové výhonky a petúnie můžete znovu pohnojit. Další hnojení opakujte po 10 dnech. Díky tomuto jednoduchému triku se můžete kochat jejich květy až do podzimu.

petunie
Zdroj fotografie: Pixabay

Užitečné tipy pro pěstování

Tyto květiny milují slunce. Snažte se jim ho proto dopřát co nejvíce. Nezapomínejte na pravidelnou zálivku ráno a večer, aby jim příliš silné slunce neublížilo. Když budete petúnie pravidelně zastřihávat i na začátku léta, přibudou postranní výhonky a rostlinka poroste ještě bujněji. Ve chvíli, kdy si všimnete odkvetlých květů, okamžitě je odstraňte, protože právě z nich vznikají lusky se semínky.