Proč dávat do záchodu na celou noc česnek | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Hoďte hlavičku česneku před spaním do záchodu a ráno neuvěříte svým očím. Téměř nikdo fintu nezná, ale funguje bezchybně

Hoďte hlavičku česneku před spaním do záchodu a ráno neuvěříte svým očím. Téměř nikdo fintu nezná, ale funguje bezchybně

Pokud máte vlastní domácnost, tak víte, co všechno obnáší ji udržet v čistotě. Zvláště důležitý je poté úklid záchodu. Ten si můžete značně zjednodušit použitím česneku.

spinava toaleta
Zdroj fotografie: Depositphotos

Uklízení je taková každodenní činnost, kterou nemá rád úplně každý, ale je nesmírně důležitá. Bez řádného úklidu by totiž lehce vzniklo z krásného domova znečištěné prostředí, ve kterém by člověku nebylo dobře jak psychicky, tak ani fyzicky. Největší pozornost poté vyžaduje koupelna a záchod, jelikož tam je největší riziko nahromadění škodlivých bakterií a vzniku plísní.

Česnek vám pomůže k přírodnímu čištění

Když se řekne slovo česnek, pravděpodobně si představíte různá jídla jako je například česneková polévka. Ta je dozajista lahodná, ovšem využití tohoto produktu se neomezuje jen na chutná jídla. Česnek má mimo jiné také úžasné výhody pro lidské zdraví a pro úklid v domácnosti.

splachovani zachodu detailni zaber
Zdroj fotografie: Depositphotos

Obsahuje totiž alicin, což je látka, která je mimo jiné antiseptická. To znamená, že brání rozvoji infekčních mikroorganismů. A právě díky této látce je výhodné používat česnek pro dezinfekci toalety. Nabízí totiž ochranu před hromaděním bakterií a vznikem plísní a hub.

Jak jej správně použít na toaletě

Samozřejmě můžete na čištění záchodu použít chemické výrobky z obchodu, ale ty jsou jednak nešetrné k přírodě a druhak někdy zbytečně předražené. Česnek si tedy vezměte, oloupejte ho a dejte dovnitř záchodu. Doporučuje se to udělat večer před spaním, jelikož to bývá toalety využívána nejméně.

palice a strouzky cesneku
Zdroj fotografie: Freepik

Pokud ji během noci přeci jen využijete, tak po spláchnutí vhoďte dovnitř nový stroužek. Jakmile se ráno probudíte, bude vám stačit záchod spláchnout a máte hotovo. Aby byla eliminace bakterií úspěšná a zároveň jste účinně bránili jejich vývoji, měli byste tento jednoduchý postup opakovat cca dvakrát týdně a budete mít jistotu, že váš záchod je úspěšně vydezinfikován.

Pomůže i se žlutými skvrnami

Jasně bílý a zářivý záchod je jen krásnou vzpomínkou, ke které byste se toužili vrátit? Není to nemožné a jediné, co k tomu potřebujete udělat, je česnekový čaj. Nejprve si tedy nachystejte dva a půl šálku vody a tři stroužky česneku. Ty oloupejte a mezitím vodu přiveďte k bodu varu. Jakmile budete mít, tak do ní stroužky vhoďte a přidejte také sáček libovolného čaje (doporučujeme mátový).

spinavy zachod s usazeninami
Zdroj fotografie: Depositphotos

Teď už jen počkejte, až celá směs řádně vychladne. Postup opět proveďte před spaním, jelikož zase platí, že byste do rána neměli splachovat. Čaj do záchodu nalijte tak, abyste s ním polili hlavně žluté skvrny. Pokud tam některé ráno ještě zbydou, tak postup opakujte každou noc tak dlouho, dokud nevymizí úplně.

Zdroj: Newsy-today