Definitivní konec kečupu a tatarky. Už brzy si je nikde nekoupíme, jde o nové nařízení

Evropský parlament nedávno ohlásil, že se chystá konec malých balení kečupů a tatarek. Postupně budou z trhu ubývat i další potraviny.

i Zdroj fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Plýtvání plastovými materiály představuje jeden z největších problémů současné doby. Nově proto Evropský parlament ohlásil, že se bude výrazně omezovat výroba některých produktů, a to především co se týká kečupu a tatarky. Stejně tak se však blíží konec i dalších oblíbených produktů, jako jsou jednorázové sáčky a miniaturní lahvičky s kosmetikou. 

Už žádné malé tatarky ani kečupy 

Od roku 2030 by měla vstoupit v platnost nová nařízení Evropské unie, která se dotknou především produktů balených v plastu a používání jednorázových plastových sáčků. Tento krok se Evropský parlament rozhodl učinit proto, aby zamezil zbytečnému znečišťování planety – stále totiž dochází ke zbytečnému plýtvání, které se následně negativně podepisuje na životním prostřední. Nová nařízení EU tak vstoupí v platnost od ledna roku 2030.

Používání plastových obalů by se tedy počínaje touto dobou mělo snížit o 5 % a v průběhu dalších let se vší pravděpodobností ještě více. Nejvíce se tato skutečnost přitom dle webu o2 dotkne plastových obalů, které jsou používány při objednávkách na internetu, a například i malých balení kečupu a tatarky – ty stejně jako jednotlivě balená zelenina a ovoce, obaly na kosmetiku a další tak již nebudou nikdy více dostupné. 

iZdroj fotografie: Depositphotos
Evropská unie chystá nová nařízení týkající se používání plastů.

S plasty by se mělo zacházet opatrně 

Odborníci rovněž apelují na všechny občany, aby se snažili zacházet se svým odpadem zodpovědně. Právě totiž plasty představují vážné nebezpečí pro planetu a kvalitu našeho životního prostředí. Rozhodně proto nezapomínejte třídit, pokud můžete, tak použijte plasty vícekrát a samozřejmě je nikdy nenechávejte v přírodě. 

Co si o přicházejících změnách myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články