Co dělat, aby vypěstované okurky nebyly hořké: Stačí jim dodat popel a hořčičný prášek

Tyto dvě suroviny z vaší domácnosti vám zajistí, že vypěstované okurky budou plné sladké a šťavnaté chuti. Vyzkoušejte také tento jednoduchý trik a užijte si lahodnou sklizeň.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Čerstvé okurky chutnají zdaleka nejlépe, pokud si je vypěstujete a čerstvé utrhnete na vlastní zahrádce. Abyste měli zaručenou jistotu vynikající chuti, dopřejte jim tuto extra výživu. Díky ní budou plody velké, chutné a sladké. Za pár korun nahradíte chemická hnojiva a svým rostlinám zajistíte ideální podmínky pro vývoj té nejlepší úrody, co jste kdy měli.

Jak na pěstování okurek

Přestože se jedná o poměrně nenáročné plodiny, dokážou potrápit i opravdu zkušené zahradníky. Důležité je nepolevovat v jejich péči a nejlépe každý den rostliny kontrolovat. Jen tak můžete včas zareagovat na případné nebezpečí, které by vás o celou úrodu mohlo připravit. Stačí dodržovat určitá pravidla a sklízet bude hojně i úplný začátečník.

Na co si dát pozor

Okurky jsou až z 95 % tvořeny vodou, proto hraje pravidelná zálivka opravdu důležitou roli a neměli byste ji podceňovat. Jiné množství a četnost budou rostliny potřebovat, pokud je pěstujete ve skleníku, a jinak tomu bude v případě jejich pěstování v otevřeném záhonu i pěstebních nádobách. Příliš velké množství vody vede k uhnívání kořenů a oslabení rostlin, příliš málo zase k jejich usychání a hořknutí plodů.

Okurky na roslině iZdroj fotografie: Pixabay

Jak okurkám zajistit tu nejlepší chuť

S tímto vám mohou pomoci vhodná hnojiva. Ty nejen podpoří jejich růst, ale posílí také imunitní systém a zlepší celkové zdraví rostlin. Výsledkem vám bude opravdu velká a chutná odměna. Namísto kupovaných chemických směsí však raději využijte suroviny ze své domácnosti a vyrobte si přírodní alternativu. Kombinace hořčičného prášku s dřevěným popelem je skvělým přírodním hnojivem, které zabrání hořknutí okurek, a navíc je ochrání před některými škůdci.

Co budete k hnojení okurek potřebovat

Jediné suroviny nezbytné k přípravě tohoto vynikajícího a výživného hnojiva jsou hořčičný prášek a dřevěný popel. Za pár korun si velmi snadno připravíte hnojicí směs, a ještě se zbavíte odpadu ze své domácnosti. Kvalita této výživy se však odvíjí od původního dřevěného materiálu. Jinak bude působit spálené dřevo z jehličnatých stromů, jinak z listnatých, nebo dokonce ze směsi a zbytků různých materiálů, jež je ze všech nejméně vhodná kvůli menšímu množství nutričních hodnot a většímu obsahu škodlivých látek.

Hnojivo z hořčice a popela

Pro výrobu vám stačí jednoduše smíchat hořčičný prášek a dřevěný popel v poměru 1 : 1. Obě suroviny důkladně promíchejte, aby se dobře spojily a jejich zastoupení ve směsi bylo rovnoměrné, a nasypte na záhon mezi jednotlivé rostliny. Ideálně toto hnojení proveďte mezi zálivkami a pro dosažení co nejlepších výsledků ho znovu zopakujte po 14 dnech.

Jak na pěstování okurek

Čím hnojíte okurky pro lepší chuť vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články