Neutrácejte zbytečně za drahé čističe toalety. Díky domácí metodě bude i „beznadějně“ špinavý záchod zářit novotou

K tomu, aby byla vaše toaleta znovu zářivě bílá, vám bohatě stačí pár ingrediencí, které seženete za pár korun.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Na toaletě se zkrátka vždy vytvoří specifický žlutý povlak, kterého se jen těžko zbavuje. A nezáleží na tom, jak často toaletu čistíte a kolik si s tím dáte práce. Vše je totiž o vodním kameni, který může za to, že toaleta začne žloutnout. A bohužel to nevypadá vůbec dobře. Pokud se i vy chcete tohoto povlaku zbavit za pár minut, vyzkoušejte tyto jednoduché triky.

Vodní kámen

Na vodní kámen můžete samozřejmě koupit různé chemikálie, ty jsou ale drahé a také mohou být někdy nebezpečné. Doma si však můžete udělat přípravek, který vám s tímto problémem pomůže. Připravte si kaši z jedlé sody. Poté ji naneste na povrch a nechte asi hodinu působit. A na staré usazeniny použijte hadřík, který před tím namočte do octa. Kaši ale neodstraňujte. Po 25 minutách zbytek smyjte vodou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Amoniak odstraňuje vodní kámen a bělí zažloutlé potrubí. Smíchejte ho s peroxidem vodíku v poměru 1:2. Roztok naneste houbičkou a po 20 minutách smyjte. Při používání nezapomeňte na rukavice a na další bezpečnostní opatření. A až budete mít hotovo, rozhodně vyvětrejte místnost, aby se čpavek nevznášel ve vzduchu.

Odstraňte žlutý povlak

Bělidlo dobře odstraňuje žlutý plak a bělí povrch záchodové mísy. Pro dokonalý účinek je třeba nalít láhev bělidla do toalety předtím, než půjdete spát. Ráno potom povrch několikrát omyjte vodou. Jedinou nevýhodou bělidla je to, že tento výrobek uvolňuje chlór, který nepříznivě působí na tělo. Každopádně opravdu stojí za to tento způsob vyzkoušet.

Jak čistíte toaletu vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články