Čištění pohovky bez speciálních přístrojů: Stačí použít pokličku zabalenou do utěrky

Špinavá pohovka může snadno odradit každou návštěvu, která k vám zavítá. Pokud nevíte, jak si s ní poradit, zkuste tento jednoduchý trik.

i Zdroj fotografie: Lukáš Jírovec pro adbz
                   

Pohovka je základnou každé domácnosti. Často se však stává, že ji při konzumaci potravin nebo sledování filmu a popíjení vína nechtěně zašpiníte, což může následně poškodit její vzhled a nepříjemně překvapit každou návštěvu. V případě, že se tato situace týká i vás, nemusíte však nutně volat profesionála, aby tento kus nábytku vyčistil. Skvěle vám dle webu Genialne postačí vyzkoušet tento jednoduchý trik s pokličkou zabalenou do utěrky. 

Jak na skvrny na pohovce 

Zašpiněná pohovka může představovat nepříjemný problém a často se stává, že s nečistotami nepomůžou ani ty nejdražší komerční výrobky. Pokud se s podobným problémem potýkáte i vy, a to ať už jde o skvrny od vína, mastnoty či zaschlé kusy jídla, nemusíte však nutně volat úklidovou firmu. Mnohem lépe vám dokáže pomoci tento jednoduchý trik, který vyžaduje použití čistého hadříku z mikrovlákna, kapsle do myčky, poklice a horké vody.

Jakmile budete mít připraveny veškeré potřebné věci, můžete se vrhnout do úklidu. Začněte tím, že rozpustíte kapsli v horké vodě, a až trochu vychladne, ponořte do ní utěrku z mikrovlákna. Poté z ní vymačkejte veškerou přebytečnou vodu, natáhněte ji přes víko hrnce, a pokud můžete, svažte gumičkou. Nyní již stačí pomocí tohoto domácího čističe přejíždět přes povrch pohovky, dokud z materiálu nebudou odstraněny všechny nečistoty. 

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zašpiněnou pohovku snadno vyčistíte pomocí triku s poklicí.

Ačkoli to možná bude chvíli trvat, po nějaké době si budete moci všimnout, že veškeré nečistoty z povrchu zmizely, a vy nyní můžete pohovku opět s klidem využívat. Pokuste se také příště umýt nečistoty ihned, nejlépe ještě než zaschnou. K tomu vám postačí obyčejná houbička a trochu prostředku na mytí nádobí. Skvrnu stačí setřít, neboť je ještě čerstvá, tudíž dle webu HGTV okamžitě zmizí a vy se nebudete muset posléze potýkat se zaschlou špínou.  

Jak se tento trik osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články