Chystáte se na dovolenou s vaším psím mazlíčkem? - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Chystáte se na dovolenou s vaším psím mazlíčkem?

Chystáte se na dovolenou s vaším psím mazlíčkem?

Psi patří celosvětově k nejoblíbenějším zvířecím mazlíčkům. Mnoho z nás se tak s nimi vydává i na výlety a dovolenou. Z tohoto důvodu pro vás dnes máme několik tipů a rad, které se vyplatí při cestování s vaším čtyřnohým zvířecím miláčkem mít na paměti, aby cesta pro vás ani pro něj nebyla nepříjemnou stresovou záležitostí.

hitcher 1693014 1920
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Před cestou 

Pokud víte, že budete na dovolenou cestovat autem, ať již vlastním nebo vypůjčeným, jednou ze zásad, kterou vám doporučujeme dodržet, je před cestou vašeho psa důkladně umýt a vykartáčovat. Zabráníte tím tomu, abyste po návratu museli auto namáhavě čistit, neboť bude pokryté vrstvou psích chlupů. Některé půjčovny aut si dokonce v případě znečištění interiéru zvířecí srstí účtují zvláštní příplatek za úklid.

Pokud hodláte cestovat do zahraničí, zkontrolujte si, zda váš pes má psí obojek se známkou, ve které jsou obsaženy jeho důležité údaje. Existují i speciální obojky, do kterých můžete vložit kartičku se jménem, číslem vašeho mobilního telefonu a adresou, což může být velmi užitečné v případě, že se vám pejsek ztratí. Pro jeho případného nálezce je potom velmi snadné vás kontaktovat. To se samozřejmě vyplatí zejména v případě, že váš pes není tak zvaně očipovaný. 

Před cestou do některých zemí se ujistěte také o tom, zda má váš pes všechna očkování, která jsou pro vstup do země vyžadována, případně nechte psa oočkovat. Vyplatí se také samozřejmě to, aby veterinář před cestou psa prohlédl, že je v pořádku. Samozřejmě, že nechcete, aby se váš pes v průběhu dovolené ztratil. Pokud k tomu dojde, vyplatí se mít s sebou vždy několik fotografií, které můžete v případě jeho ztráty vyvěsit v okolí místa, kde k tomu došlo.

animal 731355 1920
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Cestu se psem je třeba naplánovat

Vlastní cesta a pobyt

Nejbezpečnější způsob, jak v autě psa přepravovat, představuje speciální přepravka, která vašeho psa udrží v klidu a zároveň zajistí, že vás nebude obtěžovat během řízení. Pokud nechcete pejska zavírat do přepravky, existují také speciální bezpečnostní pásy na zadní sedadla, kterými můžete psa zajistit. Samozřejmostí je vzít s sebou na cestu také dostatek krmiva a vody. Během cesty potom nezapomeňte na pravidelné přestávky, které slouží nejen k tomu, aby si pejsek mohl odskočit na toaletu, ale také k tomu, aby se protáhl a případně unavil a během cesty potom lépe spal.

landscape 2923850 1920
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Mazlíček by měl mít hlavně pohodlí

V současné době existuje velké množství ubytovacích zařízení, která jsou určena pro hosty, kteří přijíždí se svými čtyřnohými domácími mazlíčky, většinou je jejich pobyt samozřejmě zpoplatněn. Podobně se vyplatí vybírat nejen ubytování, ale také restaurace, které jsou pro vaše zvířecí kamarády přátelské, mnoho z nich nabízí i speciální hřiště, kde si s pejsky můžete pohrát. Nezapomínejte také na to mít s sebou vždy dostatek sáčků a pomůcek na případné odstranění exkrementů po vašem mazlíčkovi.