Proč váš koberec kolem okrajů začal černat | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Začal váš koberec kolem okrajů černat? Víme, čím to je a jak to napravit. Vyřešte to dříve, než bude pozdě

Začal váš koberec kolem okrajů černat? Víme, čím to je a jak to napravit. Vyřešte to dříve, než bude pozdě

I když se snažíte uklízet tak často, jak jen je možné, někdy se stane něco, s čím si ani pravidelný úklid neporadí.

vysavani
Zdroj fotografie: Depositphotos

Zdá se, že váš koberec v okrajích místnosti začal šednout nebo černat? Tvoří se vám na koberci černé čáry podél zdí, pod dveřmi, kolem větracích otvorů nebo po okrajích schodiště? Tak v tom případě vás nejspíš potkal problém, který je známý jako filtrační znečištění. Ale i s tím se dá bojovat, není to žádný problém.

Co způsobuje černé čáry na koberci

K filtračnímu znečištění dochází většinou v důsledku vhánění vzduchu do místnosti, který z ní nemůže unikat prostřednictvím ventilačního systému. Vzduch potom začne hledat alternativní únikové cesty, které obvykle končí mezerou mezi kobercem a stěnou a pod zavřenými dveřmi. A potom veškeré znečišťující látky ve vzduchu jsou zachyceny kobercem a z toho důvodu se zbarví do šedé nebo černé barvy.

profesionalni cistit koberce
Zdroj fotografie: Depositphotos

Možná jste si mysleli, že k tomu dochází kvůli nedostatečnému vysávání, ale opravdu tomu tak není. Je to problém, který se může vyskytnout i v těch nejčistších domácnostech.

Jak se toho zbavit

Obarvení koberce je potom velmi obtížné odstranit. Částice jsou tak strašně jemné, že skončí pevně zapuštěné ve vláknech a v extrémních případech už nemusí být možné toto znečištění zcela odstranit. U tohoto problému je nejlepší, když to necháte na profesionálech. Kontaktujte čistící službu, vysvětlete vaši situaci a požádejte o radu.

cisteni koberce
Zdroj fotografie: Depositphotos

Odstraňte mezery

Způsob, jak snížit tento problém, je odstranit mezery, kterými se snaží vzduch uniknout. Dveře mezi místnostmi nechávejte co nejvíce otevřené, aby se vzduch mohl pohybovat otvorem a aby nešel dolů do koberce. Záleží na tom, jak velká mezera je, ale možná budete muset koberec odtáhnout od zdi.

mistnost s kobercem
Zdroj fotografie: Depositphotos

Tento problém však mohou pomoci zmírnit i některé změny životního stylu. Vyhněte se kouření v domácnosti a omezte zapalování svíček v místnosti, kde jsou koberce. Pokud se nechcete koberců v žádném případě zbavit, raději si pořiďte tmavší, na tom tyto skvrny nejsou tolik vidět. Setkali jste se už někdy s těmito skvrnami?

Zdroj: Thespruce