Bydlení v domech a bytech se v roce 2024 změní k nepoznání. Kdo o tom nebude vědět, ten na to tvrdě doplatí

Ceny za bydlení na území Česka neustále rostou, což mnozí řeší životem v podnájmu. Podle odborníků bude tento trend růst i nadále.

                   

V posledních letech ceny za bydlení na území České republiky, a to zejména ve městech, raketově vzrostly. Mnoho lidí si tak již nemůže dovolit žít takový standard, jako tomu bylo kdysi, a raději se uchyluje k životu v podnájmu. Ten totiž dle serveru Bydlet vychází mnohem výhodněji a navíc není tolik náročný na údržbu, což o velkém rodinném domě říci nelze. Občany také čekají nové poplatky a změny v administrativě.

Mnoho občanů začíná volit možnost podnájmu 

Bydlení v panelovém bytě si získává čím dál tím větší oblibu. Na rozdíl od výstavby rodinného bytu se jedná o poměrně lacinou záležitost, přičemž v něm můžete pobývat s vědomím toho, že se můžete téměř kdykoli odstěhovat. Ještě lepší volbou jsou poté obydlí na periferiích měst, kde je mimo jiné večer naprostý klid a ceny za pronájem tam rovněž výrazně klesají. Taková koupě určitého bytu je pak i skvělou příležitostí pro investora. 

Jeden z hlavních faktorů, který hraje určitou roli v rozhodování lidí, jestli budou bydlet v rodinném domě, nebo v bytě, je podle webu Seznam Zprávy údržba. V takovém případě se rozhodně vyplatí právě byt, kde za vás téměř všechno zařídí majitel nebo profesionál, kterého pošle. Pokud byste však měli dům, musíte si poradit sami a sami i financovat případné rekonstrukce. Jakožto větší obydlí je tam toho navíc mnohem více, co se může pokazit. 

Zvonek iZdroj fotografie: Depositphotos
Čechům se v roce 2024 vyplatí bydlet v bytě.

Ceny nájemného budou nejspíše růst 

Obecně lze tedy říci, že život v panelovém bytě se dnes vyplatí mnohem více a každý rok tuto možnost volí čím dál více Čechů. To však bude mít dle odborníků také vliv na budoucí cenu za pronájem, která bude v roce 2024 se vší pravděpodobností mírně růst. Co se pak týče změn v administrativě, nově budou mít majitelé bytů možnost nakázat nájemníkům se vystěhovat, pokud tak uznají za vhodné. Na adbz jsme také psali, proč kontrolovat nájemní smlouvy

Jaký styl bydlení máte raději vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články