Bleskurychlé loupání česneku: Stačí ho dát na chvíli do mikrovlnky a ze slupky se svlékne sám

Pokud se vám nedaří oloupat česnek, vyzkoušejte tento snadný domácí trik. Stačí již několik vteřin a ze slupky se vyvlékne zcela sám.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Loupání česneku se může velmi snadno proměnit v otravnou činnost, se kterou vám nepomůže žádný příbor ani jiné náčiní. Pokud s ním čas od času máte problém i vy, není nutné se začít nervovat a vyhodit zdeformované stroužky do koše. Velmi dobře vám s tím totiž dle severu Genialne dokáže pomoci mikrovlnná trouba, a to během několika krátkých vteřin. Stačí na to jít správným způsobem a česnek bude záhy připraven. 

Jak oloupat česnek snadno a rychle 

Pokud patříte mezi lidi, kteří si čas od času nedokáží poradit s oloupáním česneku, rozhodně byste měli vyzkoušet tento jednoduchý trik. Nebudete totiž potřebovat žádné příbory ani jiné náčiní, aby se vám to podařilo – stroužky díky němu polezou ven samy od sebe a zcela bez poškození. Kromě toho vám tato metoda nezabere déle než několik vteřin, takže namísto zdlouhavého boje je budete moci ihned použít a vařit dál.

Trik spočívá v tom, že namísto toho, abyste s česnekem bojovali pomocí nože, jednoduše ho vložíte na pár vteřin do mikrovlnky. Vyvinuté teplo způsobí, že se kůrka začne sama odlupovat, a vy ji tak budete muset akorát sundat – stačí jednoduše zatáhnout a půjde dolů raz dva. Ještě před vložením stroužků do zařízení je však položte na talíř. Na webu adbz jsme také psali, jak správně používat lis na česnek, a ušetřit tak až 10 minut práce. 

Pozor na vysoké teploty 

Pamatujte však, že byste to nikdy neměli přehánět s teplotami, kterým stroužky česneku vystavujete. Pokud by teploty byly příliš vysoké a vy byste stroužky česneku nechali uvnitř déle, než je třeba, česnek by se akorát rozprskl a zanesl celou vaši kuchyni. Mimo jiné by tímto způsobem mohl dle serveru Healthline přijít o většinu svých zdravotních benefitů, jako je zejména detox těla a podpora trávení.

Jak se tento trik osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články