Ani v malém domě vám nemusí být těsno

Vzhledem k neustále rostoucím cenám za bydlení se pomalu zmenšují naše obytné prostory. Velkým trendem jsou malé domy. Poradíme vám, jak je uspořádat, aby si zachovaly svou vzdušnost. Stačí respektovat pár tipů. Díky plánování bude dům dlouhodobě působit prostorně, čistě a uklizeně.

i Zdroj obrázku: pixabay.com
                   

Jsou ideální volbou pro mladé rodiny, seniory nebo jako řešení tíživé životní situace, po kterém dnes sahají charitativní organizace. Malé domy jsou ekonomicky výhodné, a navíc i velmi praktické. Rychlé je jejich vytápění i úklid. 

Není domek jako domek

Před tím, než se do designování malého domu pustíte, nezapomeňte se seznámit s legislativní úpravou této formy bydlení. Existuje spousta druhů, materiálů či dokonce mobilní malé domky. S tím souvisí potřeba vyřešit právní stránku věci, a to ideálně před začátkem plánování.

iZdroj obrázku: pixabay.com
I malá nemovitost může posloužit k bydlení

Po seznámení se s byrokratickými kroky může přijít plánování. U malého domu je ještě důležitější, než když se rozhodnete stavět klasické bydlení. Důležitým prvkem jsou bezesporu dveře a okna. Existuje několik pravidel, která by měla být při stavbě malého domu zohledněna:

  • minimalizujte počet dveří, díky čemuž dosáhnete pocitu vzdušnosti
  • ideálně použijte jen posunovací dveře, které se nemusejí otevírat do prostoru
  • okna, okna, okna: čím více přirozeného světla, tím lépe (ale nezapomínejte na izolaci)

Každý detail se počítá

Při designování malého domu je důležité upřednostnit kvalitu před úsporou místa. Kvalitní prostor k životu musí být na prvním místě, o to více toto pravidlo platí právě v malých domech. Malá postel obyvatelům neumožní dostatečný spánek, ani v malé koupelně se nebudete cítit dobře. 

iZdroj obrázku: pixabay.com
Malý dům? Někdy může být větší, než se zdá

Řešením je multifunkční vybavení. Postel může zároveň sloužit jako úložný prostor, vyklápěcí komoda se může raz dva proměnit v jídelní nebo psací stůl. Každý centimetr hraje zásadní roli. Zvolíte-li správný materiál stavby, správné rozložení oken (tím i perfektní osvětlení) a vhodné multifunkční vybavení, užijete si kvalitní bydlení ve velmi praktickém a moderním malém domě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články