Co dělat, když se setkáte s agresivním psem | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Co dělat, pokud na vás zaútočí agresivní pes z ulice? Taktika chovatele bojových plemen vám zachrání život

Co dělat, pokud na vás zaútočí agresivní pes z ulice? Taktika chovatele bojových plemen vám zachrání život

Někteří lidé se bojí všech psů, bez ohledu na to, jestli jsou nebo nejsou agresivní. Ale styk s agresivním psem je noční můra snad úplně pro každého.

utok agresivniho psa
Zdroj fotografie: iStock

Nezáleží na tom, jestli jdete na procházku sami nebo se svým čtyřnohým přítelem, agresivního psa můžete potkat kdykoliv. Pokud jdete se psem, může se stát, že vás začne bránit, a když je velký a silný, agresivního psa zažene. Jenže někdy se váš společník může leknout, schovat se za vás a vy potom čelíte zvířeti, které by vás bez váhání pokousalo. Co tedy dělat, když se s takovým psem setkáte?

Jak zmírnit agresi u psa

Asi každý už se setkal s lidmi, kteří když uvidí jakéhokoliv psa, jdou k němu a chtějí si ho pohladit. Jenže tito lidé si neuvědomují, jakému nebezpečí se vystavují. Ano, psi jsou velice hodní, ale nikdy nevíte, co se jim honí hlavou a kdy se rozhodnou zaútočit. A potom se stane, že člověka pokouše pes, jemuž se něco nelíbilo, ale už nikdo neřeší to, že ten člověk k němu neměl vůbec chodit, když ho neznal.

nastvany vlcak vycenene zuby
Zdroj fotografie: Depositphotos

Když uvidíte psa, který se volně pohybuje a v dohledu není žádný jeho pán, rozhodně se ho nesnažte odchytit a vůbec se k němu pro jistotu nepřibližujte. Ideální bude, když zavoláte policii a na psa ji upozorníte. Oni se o něj už postarají. Vám se nic nestane a pes se nejspíš vrátí ke svému pánovi.

Co dělat, když je pes agresivní

Někdy se ale může stát, že musíte opuštěnému psovi čelit a nevíte, co máte dělat. V prvním případě zachovejte chladnou hlavu, zmatkování nikdy ničemu nepomůže. Rychlé pohyby mohou způsobit, že zvíře začne být nervózní, a proto se těmto pohybům raději vyhýbejte. Rozhodně myslete na to, že se nesmíte psovi dívat přímo do očí. To totiž začne brát jako výzvu a mohl by na vás zaútočit.

Jestliže se k vám pes začne přibližovat, snažte se nedat najevo váš strach. Psi to totiž rychle vycítí a budou se cítit nadřazení. Raději psa nechte, aby vás očichal. Tím se seznámí s vaším pachem a pokud se mu bude líbit, máte vyhráno. Tak i tak by vás ale měl nechat v klidu být. V tuto chvíli můžete začít od psa couvat, ale nikdy se k němu neotáčejte zády. Mějte ho vždy pod kontrolou.

Zlého psa poznáte snadno

Nikdy byste se k neznámému psovi neměli ohýbat a celkově k jeho obličeji dávat ten svůj. Také se cizího psa nesnažte hladit po hlavě, to mohou dělat jen jeho majitelé, které zná a má rád. Když tohle udělá neznámý člověk, pes si bude myslet, že on je ten nadřazený a nebude mít problém na něj zaútočit. Pozorně psa pozorujte, protože podle řeči jeho těla poznáte, zda se chystá zaútočit či nikoli.

dva pitbulove v sobe
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pes, který chce zaútočit, bude mít zdvižený a narovnaný ocas a naježenou srst. Tím vám chce říct, že máte poslední šanci odejít nebo napravit svoje chování. Raději vždy volte tu první možnost a odejděte. Když je pes vystrašený, má ocas stažený dolů a začne se krčit. Ale i takový pes vás může v sebeobraně pokousat.

Setkali jste se někdy s agresivním psem? Jak jste se zachovali?

Zdroj: TheSprucePets