Sedm rostlin, které přežijí i tvrdé podmínky kuchyně. Jsou nenáročné na údržbu a snadno promění kuchyň v zelený ráj

Pěstování rostlin v kuchyni se může zdát jako téměř nemožné, existují však druhy, kterým se v těchto podmínkách bude dařit.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Kuchyně, podobně jako koupelna, je místem, kde dochází k časté změně teplot, setkáváme se zde ale také s nejrůznějšími výpary a celkově vzduch v této místnosti není příliš vhodný k pěstování rostlin. Existují však opravdu odolné druhy, kterým tyto podmínky vadit nebudou, a dokonce v nich budou dokonale prosperovat. O které druhy rostlin se jedná?

Pěstování v kuchyni

Mnoho milovníků rostlin nejspíše touží mít tyto zelené krásky nejspíše všude, kde se dá. Rostliny jsou totiž skvělou přírodní dekorací, zlepšují ovzduší a umí dokonale nabít energií. Kuchyně je však místem, kde většina z nich nemá příliš velké šance na úspěšné žití. Mohou za to především prudké změny teplot a také nejrůznější výpary. Existuje ale několik druhů, které díky své odolnosti pobyt v této místnosti zvládnou, a dokonce v ní budou při správné starostlivosti i krásně prosperovat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Africká fialka

Tato exotická rostlinka s různobarevnými květy sice může působit jemně, ale svou odolností je dokonale uzpůsobena pro pěstování v kuchyni. Je nenáročná na zálivku, ale vysoká vlhkost a pára jí vůbec neublíží. Změny teplot také zvládá na výbornou a v rozptýleném světle se jí bude velmi dobře dařit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Toulcovka

Toulcovka, nebo též lopatkovec, je nádhernou rostlinkou s velkými zelenými listy a nádhernými květy v bílé barvě, která dokonale připomíná čerstvý sníh. Její listy jsou pokryty voskovým povlakem, díky kterému snáší kuchyňské výpary na výbornou. Na světlo je nenáročná, proto je vhodná i do rohů a míst, kam přímo nedopadají sluneční paprsky. Důležitá je však pravidelná zálivka, za kterou se vám odmění vztyčenými listy a okouzlujícími květy.

iZdroj fotografie: Unsplash

Voskovka masitá

Voskovka masitá, též hoja, je nádhernou rostlinkou, jejíž listy se zdají, jako by opravdu byly z vosku, a právě díky tomu jsou dokonale odolné. Díky své tendenci k popínavosti se jedná o rostlinku, která může zdobit i vrchní skříňky a poličky. Není totiž příliš náročná na světlo, bude se jí tak dařit spíše na stinnějším místě. Při dobré starostlivosti vám budou odměnou její nádherné hvězdicové květy s krásnou sladkou vůní.

iZdroj fotografie: Unsplash

Tchýniny jazyky

Tato rostlinka v několika barevných provedeních nejenže vypadá velmi designově a elegantně, ale má také značný vliv na pročištění vzduchu, což se do kuchyně náramně hodí. Také se řadí na seznam velmi odolných rostlin, které snesou i těžší podmínky. Má ráda světlo, ale strádat nebude ani v polostínu a při správné péči vám krásně poroste.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Aloe vera

Nejenže tato krásná rostlinka s dužnatými listy působí velmi dobrým dojmem, ale je také užitečná. Dužina z jejích listů má totiž všestranné využití, ať už na nejrůznější masky a krémy, ale také jako rychlá pomoc při popálení. A může být přidána i do nápojů. Je také velmi odolná a na světlejším místě v kuchyni se jí bude dařit.

iZdroj fotografie: Unsplash

Zelenec

Další z řady odolných rostlin je zelenec, který snese opravdu téměř cokoliv. Není náročný na světelné podmínky, dobře snáší sucho, ale i výpary a vlhký vzduch. Pokud tedy stále váháte, zda je vaše kuchyně vhodným místem pro rostliny, zelenec to v ní nejenže přežije, ale bude tam i prosperovat. Pokud začne tvořit drobné odnože, které mu budou doslova viset po stranách, víte, že máte vyhráno.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pepřinec

Tato sytě zelená rostlinka s kulatými listy, které jsou pokryty vrstvou vosku, je další skvělou volbou do kuchyňských podmínek. Má raději světlejší místo, na kterém krásně poroste za sluníčkem, a není náročná na zálivku. Výpary díky šikovným listům snáší skvěle, takže je stačí jednou za čas pouze protřít utěrkou a máte vystaráno.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zdroj: The Kitchn

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články