Větší luxus těžko hledat. Majestátní sídlo za 1,3 miliardy si pořídila Kim Kardashian. Z vnitřku vám spadne brada na zem

Kim Kardashian a Kayne West se rozvádí, to asi není nová zpráva pro nikoho. Řízení se ovšem posouvá nenávratně kupředu a Kim nyní od Kayne odkoupila celé obří sídlo.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Janson Dax
                   

Když v únoru roku 2021 podala Kim Kardashian žádost o rozvod, obletěla tato zpráva celý svět. Nelze se jí ovšem divit, dle jejích slov se cítila být hodně osamělá a už prostě nezvládala situaci, kdy je její manžel neustále v jiném státě. Od té doby se celá situace vyvinula a ona se nyní rozhodla dům odkoupit za neuvěřitelných 512 milionů korun.

Dům odkoupila ještě se slevou

I přesto, jak přemrštěná je částka, za kterou Kim dům odkoupila, není to zdaleka tak hrozné. Ano, s Kayne jej sice pořídili za 445 milionů Kč, mezitím ho ovšem rekonstruovali, vybavili a se vším všudy jeho hodnota dosáhla až na 1,334 miliardy . Je tedy třeba uznat, že Kayne byl více než shovívavý. Na druhou stranu, Kayne sice vlastnil dům, ale Kim patřil celý pozemek, na kterém se nacházel.

iZdroj fotografie: Uživatel NRK P3 / Creative Commons / CC BY-NC-SA

Chytřejším řešením, než se do nekonečna tahat, tedy rozhodně bylo ustoupit a prodat jej bez zbytečných dramat. Další starostí od Kim je nyní zajištění dědictví a majetku pro jejich čtyři děti – Osmiletou North, pětiletého Saint, tříletou Chicago a dvouletého Psalm. To už je ovšem jiné téma, o kterém by se dalo diskutovat dobrou řádku hodin.

Dům často býval terčem kritiky

Jeho interiér přetvořil belgický architekt Axel Vervoordt, který na něm spolupracoval s Kayne i Kim od roku 2014. Mnoha lidem se výsledný zjev nezdál a to právě z toho důvodu, že dle mnohých vypadal až moc prázdně. Přesně to byl ovšem účel, jak se později Vervoordt vyjádřil. Šlo o vyjádření buddhistického světonázoru, kdy (ve zkratce) čím méně vlastníte, tím více jste očištěni a blíž k vnitřnímu štěstí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Kim Kardashian West (@kimkardashian)

A tak Kim, Kayne a Axel čistili a čistili, až se z interiéru stalo celkem sterilní prostředí, které pochopitelně nesedne každému. Z jiného úhlu pohledu je ale pravda, že dům je rozhodně ideální na pořádné pročištění hlavy. Malou výjimku tvoří možná růžový pokojíček s postýlkou, která má nad sebou motýlka a celkově je velmi křiklavě vybaven. Jak se říká, výjimka potvrzuje pravidlo a Kim nejspíše nechtěla svým dcerkám odpustit dětské zážitky.

Sousedi nejsou se vším spokojeni

S neustálým vylepšováním domu a různými nápady, co vše k němu ještě přidat, se pojí také odpor sousedů. Ti by byli nejradši, kdyby se Kim už trochu „uklidnila“ a nechala dům „na pokoji“. Rezidentka Sarah Key zkouší zařídit, aby Sdružení komunity Hidden Hills zakázalo Kim její plány týkající se srovnání dvou kopců se zemí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Místo nich tam chtěla vybudovat dva vysokotlaké plynovody, které by ovšem naprosto zničily přírodní atmosféru, což nejen Sarah vadí. Další sousedka požádala soudce, aby Kim zabránil ve vybudování podzemního parkoviště a wellness centra, z podobných důvodů. Dům je sice nanejvýš luxusní a jeho bazén tedy stojí opravdu za to, vypadá to ale, že si sousedé s Kim užijí ještě pár peprných chvil.

Jak byste s takovým domem naložili vy, kdybyste měli k dispozici tolik financí?

Zdroj: Hola

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Konec bolesti kloubů a svalů, z těla ji vypálí obyčejná hořčice
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Žena měla dostat 100 korun, místo toho přišla o 15 000. Podvodníků na Vinted stále přibývá
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí