Syn proměnil otřískaný lodní kontejner v útulný rodinný dům za pár korun. Pro své rodiče vytvořil láskyplný domov

V lodních kontejnerech se přepravuje mnoho zboží, produktů a jiné. Cestují přes moře až k nám do Česka. Ovšem, lodní kontejner může mít i jiné využití.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Backcountry Containers
                   

Lodní kontejner tedy nemusí sloužit pouze k přepravě, ale i k jiným účelům, například k bydlení. I z tohoto materiálu lze sestavit překrásné a plnohodnotné bydlení. U nás v Česku existuje již několik domů, dokonce i hotel je zde s kontejneru postaven. Jedná se také o relativně levnější řešení vlastního bydlení. Ne každý z nás má několik milionů korun na to, aby si postavil velký dům. Ideálním řešením se tedy může stát dům z lodního kontejneru.

Šikovné ruce, lodní kontejner a fantazie  

Jsme přesvědčeni o tom, že dobří lidé stále existují. O tom ví své i syn, který se rozhodl pomoci svým rodičům a postavil jim dům, který je jednoduchý, z lodního kontejneru, ale funkční a praktický. Stačila nápaditost, šikovnost a čas. Když se tyto vlastnosti a potřeby spojily, vznikl z toho krásný dům, který na pouhý pohled připomíná krásný plážový domek ideální k odpočinku. Pro zpříjemnění syn použil červenou barvu na dům. Sofistikované a tolik nápadité.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Backcountry Containers

Vše řešeno v souladu s ekologií. V dnešní době je důležité brát ohledy i na ekologii a životní prostředí. A právě takový nízkoenergetický domek při správném navržení nezatěžuje okolí a šetří přírodu. Na stavbu domu z lodního kontejneru lze využít více kusů. Ovšem na tento dům byl použit pouze jeden, takže je zde vše propojeno – kuchyň, jídelna, obývák a ložnice. Vstup do domu je skrze krásné francouzské dveře a v každém pokoji je umístěno malé okénko pro dostatek světla.    

Útulností zastíní mnoho dnešních moderních domů

Malý, ale přesto útulný domek v sobě ukrývá vše, co je potřeba k běžnému životu. Do ložnice byla umístěna i tradiční rozměr manželské postele. Do obývacího pokoje pohovka, stolek, televize, ale i lampa a jiné krásné dekorační prvky. To stejné platí i pro kuchyni. I ta je zařízena tak, aby v ní nechybělo nic potřebné. Tedy lednice, mrazák, dřez, sporák, trouba a skříňky na nejrůznější potřeby a nádobí. 

iZdroj fotografie: Se souhlasem Backcountry Containers

Je až neuvěřitelné kolik věcí, potřeb a detailů se do tak malého domku vejde. Je také dokonale rozvržený pro pohodlný pohyb a pocit pohody. Nesmíme zapomenout ani na pračku, vybavenou koupelnu se sprchovým koutem a tak dále. Koupelna je již oddělená zdí pro větší soukromí. K vytápění je použité elektrické topení. Použité podlahy s hnědo-šedým odstínem dodají celku jas a zvětšení prostoru. Stejně jako bílé obložení stěn. Celek se tak zdá být opticky větší a svěží.  

Zdroj: Tiny House

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jednodenní půst může mít výrazný pozitivní vliv na vaše tělo i mozek. Dokonce prý prodlužuje život
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Při stavbě kadibudky narazil na železnou truhlu. Obsahem byl natolik zaskočen, že se o něj musel podělit se světem
Události247.cz
Události247.cz
EU ovládají oligarchové, kteří chtějí zničit menší členské státy, myslí si polský premiér. Vyzval k radikálnímu řešení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
V největších zvonech světa se ukrývá magická síla. Jeden nepřátelé raději zlikvidovali