Žena z Kalifornie má doma Vánoce po celý rok | adbz.cz

Žena se rozhodla uchovat si sváteční náladu po celý rok. Vánoční stromeček už nemá jen na Vánoce

Mladá žena se rozhodla, že si v domácnosti dopřeje sváteční atmosféru po celý rok. Využila k tomu vánoční stromeček, který tematicky zdobí podle významných dní v roce.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Nadia Colucci
                   

Mnohým z nás každý rok trhá srdce to, když vánoční stromeček krásně nazdobíme, a pak jej hned po třech králích balíme zpět do krabice do sklepa. Američanka jménem Nadia Colucci žijící v Kalifornii se rozhodla, že si stromeček užije déle, než jen na pár dní během vánočních svátků. Konkrétně jí stromeček roh v obývacím pokoji zdobí po celý rok. „Bylo mi líto, že mi takový krásný dekorační prvek leží většinu roku v krabici,“ komentuje své kreativní rozhodnutí.
Vánoce po celý rok?

Mnoho lidí považuje vánoční svátky za nejkrásnější dny v roce. Sváteční atmosféře velmi pomáhají také pestrobarevné a třpytivé dekorace. Poté, co si lidé vyzdobí celý svůj dům světýlky, girlandami a všemožnými ozdobami, naplní jejich srdce štěstí a sváteční nálada. Jakmile se mají ozdoby sundat, po sváteční náladě zeje v srdci prázdná díra. „Vánoce většina z nás považuje za nejkrásnější období v roce,“ komentuje Nadia. „Nechtěla jsem si tohle štěstí po zbytek roku odepřít,“ dodává.

„Nechtěla jsem se se sváteční atmosférou jen tak rozloučit. Proto jsem přišla s nápadem na tzv. sváteční stromy,“ vysvětluje celý koncept Nadia. Jehličnaté stromy můžeme venku vidět po celý rok. Proč bychom je tedy jako dekoraci měli používat jen na Vánoce?“ dodává nadšeně. Svůj původně vánoční stromeček se rozhodla strojit pokaždé, kdy byl v kalendáři naplánován nějaký svátek. Ať už se jedná o Halloween, Den svatého Patrika a jiné.

Pozitivní prvek v domácnosti

„Často přijdeme z práce domů unavení. Doma si lehneme k televizi a čekáme na další pracovní den. Díky tomu, že mám doma pokaždé nazdobený stromeček, mám sváteční náladu každý den,“ popisuje s nadšením Nadia. Rodiče si často myslí, že nadšení z Vánoc z člověka v dospělosti vyprchá. Nemusí tomu být ale tak,“ dodává. Nadin způsob života ukazuje, že v každém z nás je stále to malé dítě, které se na Vánoce těší už od léta.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Nadia Colucci (@nadiaontherun)

„Pro mě Vánoce vlastně nikdy nekončí. Každou chvíli je co slavit a já se tak můžu radovat s těch maličkostí, které v životě máme,“ vypráví nadšeně Nadia. Velké věci stojí spoustu úsilí a nestávají se tak často. Nevidím důvod, proč bychom se nemohli radovat z těch malých, které si můžeme dopřát každý den,“ dodává. Nadia na sociálních sítích svými fotografiemi tematických stromů inspirovala další vánoční nadšence. Ti s ní tak začali sdílet fotografie svých svátečních stromečků.

Jak si nazdobit svůj sváteční stromeček?

Nadia si stojí za tím, že více je VÍCE. Čím plnější stromeček bude, tím lépe. Stromeček můžete zdobit na jakýkoliv svátek případně vaši rodinnou příležitost. Začněte tím, že si před sebe připravíte všechny tematicky zapadající ozdoby, abyste věděli, s čím pracujete. Výplňový materiál jako jsou stužky, girlandy apod. můžete mezi použít na více stromečků, abyste si domácnost nezahltili zbytečným množstvím dekoračního materiálu a celá instalace byla méně finančně náročná.

Snažte se kombinovat více barev a textur, abyste stromečku dodali plnost. Kromě ozdob je možné využít také květiny, mašle, korálky, tematické vlaječky apod. Kreativitě se meze nekladou, do stromečku byste vždy měli vtisknout svůj jedinečný podpis. Tvoříte ho hlavně proto, aby v domácnosti dělal radost vám. Uvidíte, že když pak přijdete po náročném dni z práce domů, rozzáří se vám oči při pohledu na váš sváteční stromeček stejně, jako dětem při pohledu na rozsvícený vánoční stromek.

Co říkáte na tento zajímavý zvyk vy?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
Není droždí jako droždí. Obchody nabízejí 2 druhy, jen to obohacené obsahuje přidané vitamíny
DámskýDeník.cz
Když rozvedený muž zjistil, že jeho bývalá žena a dítě nemají co jíst, ihned běžel nakoupit. Na exmanželku čekala doma plná lednice
Události247.cz
Vláda na kompenzační bonus vynaložila 740 milionů korun. Ekonom se vyjádřil k výši částky
VědaŽivě.cz
Proč zvířata hibernují? Některá prospí celou zimu, jiná své tělo „vypnou“ jen na pár hodin