Po výpovědi z práce se museli přestěhovat do zdevastovaného karavanu. To, co vybudovali, se vyrovná luxusu milionové vily

Když si Mike s Allison dům kupovali, netušili, že se stane jejich vášní a zdrojem obživy. Nyní ho pronajímají přes Airbnb a nemohou být spokojenější.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Alison a Mike
                   

Manželé ve středních letech se pustili do podnikání poměrně nečekaně. Mike pracoval jako řidič kamionu, ovšem kvůli těžkému úrazu, při kterém došlo na operaci ramene a ruky, musel svoji práci opustit. Kvůli chybějícím penězům se s Allison rozhodli svůj stávající dům pronajímat a žít v karavanu předělaném na malý dům. Ovšem k tomu nakonec nedošlo, protože zjistili, že malý dům, který mezitím postavili vedle toho svého, mohou úspěšně pronajímat přes Airbnb.

Bungalov plánovali na stáří

Po Mikově úrazu plánovali manželé, co bude dál. Chtěli si zajistit důstojné stáří, proto přemýšleli, jak si přilepšit. Nakonec padla volba na pronájem jejich velkého domu, přičemž oni sami by se přestěhovali jen kousek vedle do přestavěného karavanu. Pronájem domu jim měl pokrýt životní náklady a oni si měli užívat předčasný důchod. Nicméně k tomu nedošlo, protože svůj nově přistavený malý dům začali pronajímat přes Airbnb a (překvapivě) je o něj enormní zájem.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Alison a Mike
Allison a Mike chtěli v domku nejprve bydlet sami

Sjíždí se k nim hosté z celého Nového Zélandu, kde manželé žijí, a zkouší, jaké to je žít v malém domě. Část hostů je pouze zvědavá na celkovou koncepci a dojem, jiní přijíždí kvůli různým událostem (například svatbám). Ovšem podstatnou část tvoří ti, kteří by si chtěli podobný dům pořídit sami, ale potřebují si nejprve vyzkoušet, zdali by jim to vyhovovalo.  Většina hostů jsou starší lidé, a proto oceňují přízemní dům, který je mezi malými domy vcelku raritou.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Allison a Mike
Koupelna s toaletou je plnohodnotně vybavená

Dům pro život bez kompromisů

Domek je nadstandardně dlouhý – měří 10,7 metrů, a je široký 2,5 metru. Protože si dům manželé upravovali pro své potřeby, dbala Allison na to, aby měl plnohodnotnou kuchyni a koupelnu s toaletou. Samozřejmostí je menší ložnice a obývací pokoj, který disponuje otočnou televizí, kterou je díky tomu možné sledovat i z ložnice. Celkově je domek prostorný (má vysoké stropy) a světlý. Jeho prostor je citlivě rozdělen příčkami, avšak chybí zde dveře (kromě těch do koupelny).

iZdroj fotografie: Se souhlasem Alison a Mike
Dům je nadstandardně dlouhý a poskytuje dostatek prostoru

Na domě jsou zajímavá i okna. Většina jich je vitrážových, ale v kuchyni je složené okno (s běžným sklem), které lze otevřít na celou její šířku. Pokud jsou však okna zavřená, tak jsou kvalitně utěsněná a poskytují tak nájemníkům domku klid.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Alison a Mike
V obývacím pokoji dominuje televize, kterou lze sledovat i z ložnice

Celkově vyšla manžele investice (nákup a rekonstrukce) do domku na 2 miliony 274 tisíc korun, ovšem vzhledem k úspěšnému pronájmu se jim částka rychle vrací. Spokojenost hostů je mj. možné vyčíst i z knihy hostů, kterou mají v domku k dispozici.

Zdroj: Tiny House

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články