Sklenička piva vyčaruje na vaší zahradě učiněné zázraky. Přivítejte gigantické květy a šťavnaté plody i u jinak náročných rostlin

Někteří muži milují pivo v horkém letním počasí, které poslouží jako dokonalé osvěžení, ale tento zlatavý nápoj není obdivován jen muži, ale i rostlinami na zahradě.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Možná to také znáte – o víkendu jste grilovali s partou přátel či rodinou, a k pití jste měli vychlazené pivo. Perfektní kombinace ke grilovanému sýru a masu. Druhý den jste si při úklidu všimli, že v každé z lahví zůstalo trochu piva. Nevylévejte ho, ale využijte ho na zahradě. Má široké využití, za které vám rostliny poděkují. Tento zlatavý mok má totiž mnoho prospěšných bakterií, kvasinek, draslíku, vápníku, hořčíku a fosforu pomáhající zahradám.  

Podpora kompostování a hnojení náročných rostlin

Mít na zahradě kompost je jistě výhodné. Máte kam uložit posekanou trávu, a zároveň nemusíte házet do popelnice organický odpad. Také jste možná již přemýšleli, jak podpořit bakterie a rozložení kompostovaného materiálu. Pomoci vám může například i pivo, které je pro takové použití ideální. Urychluje proces kompostování. 

iZdroj fotografie: Unsplash

Pivo lze využít i pro hnojení rostlin. Například pro rajčata, která jsou, jak již víte, poměrně náročná a potřebují pravidelný přísun živin, aby rostliny plodily zdravé a krásné plody. Někteří zahrádkáři dokonce doporučují, aby byla použitá epsomská sůl. Především kvůli hořčíku a dalším živinám. Místo soli ale můžete použít i pivo, které nalijete přímo k rostlinám rajčat. 

Hnojivo pro trávník a odstranění slimáků

Pivo je také ideální pro hnojení trávníku. Pokud jej zaléváte a stále není hezky zelený a hustý, pokropte ho pivem. Ale pozor, pivo může přilákat slimáky, takže doporučujeme, abyste nápoj nejdříve zředili vodou. Můžete jej nalít do konve s vodou a tímto jednoduchým způsobem pokropit zahradu. Tak hnojte trávník nejlépe na jaře. 

iZdroj fotografie: Unsplash

Slimáci milují neředěné pivo, takže pokud tito nevábní živočichové napadli i vaši zahradu, nalákejte je na pivo a poté se jich patřičným způsobem zbavte. Každý zahrádkář se s nimi jistě měl možnost seznámit. A všichni víme, že pokud se slimák vrhne na rostlinu rajčete nebo papriky, nezbyde z ní nic. Nalijte pivo do nižší míse a dejte je k rostlinám, slimáci se v pivě utopí. 

Past na vosy a ovocné mušky

Jakmile se oteplí, ovocné mušky jsou k nezastavení, především doma v kuchyni. Donesete si ze zahrady či z obchodu jakékoliv ovoce a druhý den jich máte doma desítky. Mušky milují vše kyselé – jablka, broskve, meruňky a jiné. Připravte jim pasti. Nalijte pivo do sklenice a přidejte pár kapiček mycího prostředku na nádobí, promíchejte a nechte stát sklenici na lince. ještě lépe uděláte, pokud sklenici zavřete víčkem, do kterého vytvoříte dírky. Mušky do sklenice vlezou, ale ze sklenice nevylezou. 

iZdroj fotografie: Unsplash

To stejné platí i u vos. Pokud rádi posedáváte v létě na zahradě, otravné vosy vás mohou obtěžovat. Zbavit se jich můžete jednoduše. Buď dáte na kraj zahrady plátek papíru potřený medem a tím je odlákáte, nebo také můžete použít invazivnější způsob. Vezměte si dvou litrovou lahev, do půlky ji naplňte pivem a do víčka vytvořte dírky, kterými vosy prolezou, ale ven již neuniknou. Funguje to na stejném principu jako u mušek.

Zdroj: Simpleathome

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Ve 24 letech se provdala za muže, který je o 13 let starší než její dědeček. Jsou šťastní a připravení založit rodinu
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat