Rostliny, které se dají vypěstovat i „ve tmě“. K růstu totiž moc sluníčka nepotřebují

Když se řekne plný stín, rozhodně to neznamená, že by na místo nezasvítilo sluneční světlo. Znamená to, že slunce tam svítí kratší dobu než 3 hodiny denně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud chcete najít rostlinu, která vám bude růst i v plném stínu, asi vám to nějaký čas zabere. I rostliny, jimž stačí málo světla, potřebují být minimálně 3 hodiny denně na slunečním světle. A většinou to bývá v chladnějších ranních hodinách. Takže je ráno musíte postavit na slunce a přes den jim dopřát hodně světla umělého. Také musíte znát rozdíl mezi pojmy přežít a prosperovat. Které rostliny tedy světla moc nepotřebují?

Různé keře

Při plánování zahrady byste měli myslet i na to, že všechny rostliny nebudou neustále na slunci. A ve stínu se bude dařit různým keřům, které dodají vaší zahradě trošku života. Mezi tyto keře patří například cesmína nebo tis.

Trvalky

Zejména trvalky, které kvetou, mohou do vaší zahrady vnést velké množství barev. Následující rostliny snesou plný až částečný stín:

  • srdcovka nádherná,
  • arizéma trojlistá,
  • čemeřice východní,
  • popelivka.

Letničky

Mezi vámi zvolené trvalky můžete vysadit i různé letničky. Měli byste myslet na to, že hodně rostlin, které zahradníci pěstují v severních oblastech jako letničky, jsou ve skutečnosti vlastně také trvalky. Tyto rostlinky jsou příliš křehké na to, aby přežily v chladném podnebí. Použít můžete například fuchsie nebo begonie.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Liány

Je poněkud složité najít liánu, která by byla odolná vůči chladu a nepříznivým podmínkám. Například bostonský břečťan se pěstuje pro své listy, a ne pro květy. Na podzim bohužel není jeho listí barevné, jako u většiny stromů a rostlin. A třeba popínavá hortenzie kvete, i když je pěstovaná v plném stínu. Rozhodně si vyberete.

Jaké rostliny pěstujete na zahradě vy?

Zdroj: TheSpruce
Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Darina Smoláková

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Selhání ledvin se špatně rozeznává: Nečekané příznaky jako otoky kotníků a svědění kůže
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
50letá žena v sobě 9 let nosila mrtvé dítě. Odmítala léčbu, protože si myslela, že je očarovaná
Události247.cz
Události247.cz
Rovnou čtyři země dostaly od Putina stopku: Prý s nimi nikdy nebude jednat o míru
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci