Jednoduchý a levný trik, který prospěje vašim rostlinám

Proč zkušení pěstitelé naplňují banánovou slupku vodou a zalévají s ní rostliny

Proč zkušené ženy v domácnosti dávají do vody na zalévání rostlin banánovou slupku? Jde o jednoduchý a levný trik, kterým udržíte vaši zeleň ve skvělé kondici.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Vyzkoušejte tuto ověřenou variantu přírodního hnojiva, které vrátí život i rostlinám, se kterými jste se začali pomalu loučit. Možná budete překvapeni, co jedna obyčejná slupka od banánu dokáže. Banány obsahují mnoho živin, které posilují kořeny pokojových i venkovních rostlin. Příprava je jednoduchá, a navíc dodržuje myšlenku zero waste: odpad z banánu před vyhozením maximálně využijete.
Jak připravit banánové hnojivo

Banánovou slupku zalijte 200 ml vody a nechte jeden den vyluhovat. Následující den bude hnojivo připraveno. Slupku vyhoďte (můžete i na kompost) a výslednou kapalinu smíchejte s 1 litrem vody. Nyní můžete tímto roztokem zalévat rostliny. Toto hnojivo můžete používat neomezeně, předávkování nebo spálení rostlin nehrozí, přesto se však doporučuje tento postup střídat s klasickým zaléváním odstátou vodou, aby se rostliny příliš nerozmazlily.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyzkoušejte i banánové pyré

Máte rádi rozmačkané banány? Kdo by neměl! Milovat je budou i vaše květiny. Vyloupněte banán ze slupky, rozmačkejte ho vidličkou na kaši a přilejte k ní 100 ml vody pokojové teploty. Aplikujte přímo na půdu. Tato posilující infúze se hodí pro unavené a velmi oslabené rostliny, na které funguje jako životabudič. Používejte ideálně dvakrát týdně, dokud neuvidíte, že se vaší rostlině začíná znovu dařit.


iZdroj fotografie: Pixabay

Bojujte banánem proti mšicím

Zalíbilo se vám použití banánové slupky pro hnojení rostlin? Existuje ještě další skvělé využití pro tento odpad: slupky zakopejte do půdy kolem rostlin zasažených mšicemi. Kromě toho, že mšice vůně banánu odpuzuje, se slupky v hlíně rozloží a přirozeně vyživí váš záhon. Chcete-li jít ještě dál, můžete vyzkoušet banánovou slupku k leštění stříbra nebo bot, odstraňování bradavic či třísek nebo jako přírodní variantu enzymatického peelingu.

Zdroj: The Micro Gardener

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
Není droždí jako droždí. Obchody nabízejí 2 druhy, jen to obohacené obsahuje přidané vitamíny
DámskýDeník.cz
Když rozvedený muž zjistil, že jeho bývalá žena a dítě nemají co jíst, ihned běžel nakoupit. Na exmanželku čekala doma plná lednice
Události247.cz
Vláda na kompenzační bonus vynaložila 740 milionů korun. Ekonom se vyjádřil k výši částky
VědaŽivě.cz
Proč zvířata hibernují? Některá prospí celou zimu, jiná své tělo „vypnou“ jen na pár hodin