Pokud vás doma pravidelně terorizují mravenci, nastražte na ně přes noc tuto past. Ráno jako by se po nich slehla zem

Mravenci jsou k nalezení prakticky všude. V lese je to zcela přirozené, v domácnostech už ale méně. Jakmile vycítí nějakou potravu, jejich proudění se nevyhnete.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kdokoli se snažil doma mravenců zbavit, dobře ví, jaké úsilí to obnáší. Jistě, existuje mnoho sprejů nebo nátěrů. Ty ale pouze pozabíjejí (proto název Hmyzobij) ty přítomné, aniž by však řešily příčinu celého problému. Následující výběr proto nabízí spolehlivé metody, jak eliminovat mravence jak doma, tak i například na zahradě. Není totiž důvod utrácet za drahé prostředky, když vám stejnou službu udělají věci, které máte nejspíš už doma.

Lepicí páska jako první linie obrany

Řešení tak primitivní, že ho leckdy mineme. Postup lze použít přímo v domě, stejně jako kolem něj. Oboustranná lepicí páska vytvoří bariéru, které se mravenci buď vyhnou, nebo se na ní zastaví. Pro větší atraktivitu ji můžete ještě posypat cukrem nebo lehce zakápnout sladkou šťávou. Dejte si však pozor, aby tento posyp nezlikvidoval lepivost povrchu.

Mravenci nesnáší kyselinu boritou

Jak mravenců, tak i například švábů se lze zbavit použitím kyseliny borité. Aplikujte ji jednoduše podél cestiček a míst, kde jste tyto malé vetřelce spatřili. Není třeba složitého nástroje, stačí pipeta nebo jiné kapátko. Je to kvůli přesnosti, nezapomeňte na těžko dostupná místa jako prasklinky, rohy a dutinky. Pozor – látka je toxická pro zvířata a malé děti. Působí na psychiku a narušuje reprodukční schopnosti.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nakreslete obrannou linii

Proti mravencům funguje i tak základní prostředek, jako je obyčejná křída. Kolem vstupních bodů do domu jednoduše nakreslete čáry. Mravenci ji nemají rádi kvůli obsahu uhličitanu vápenatého. K její výrobě jsou totiž použity mleté a stlačené skořápky mořských živočichů. Když ji rozemelete na prášek, můžete lehkým popraškem ochránit také rostliny na zahradě. Jako bonus je to obrana nejen proti mravencům, ale také slimákům.

Efekt kuchyňského pepře

Cukr je pro mravence pochoutka, pepři se naopak vyhnou. Ideální je černý nebo rovnou kajenský. Rozemelte ho na prášek a nasypte do míst s velkým výskytem. Vynikající metodou je linie podél kuchyňské linky, kde se s nimi asi setkáváte nejvíc. Najdete-li přímo zdroj jejich příchodu v podobě dírky nebo škvíry, nasypte ho přímo tam. S trochou štěstí totiž mravenci opustí přímo toto útočiště.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Všechno, co mravencům nevoní

Posypání solí, pepřem nebo čára z křídy jsou dobré recepty, nicméně jsou přece jen háklivé na běžný provoz domácnosti. Pro ochranu spíže nebo kuchyně je kolikrát lepší „vzdušná“ obrana. Tedy provonění něčím, co je vám příjemné, mravencům ale nevoní. Jedná se o šalvěj, skořici či hřebíček. Vyrobte si látkové sáčky s bylinkami a dejte si je například do skříní, kde skladujete prádlo. Vnitřek je krásně provoněn a mravenci sem už nepáchnou.

Přípravek z boraxu

Tohle je 100% přírodní produkt, který obsahuje i mnoho přípravků na mravence. Bude vám stačit 1 šálek teplé vody, ½ šálku cukru a 2 polévkové lžíce boraxu. Do směsi vody, cukru a boraxu namočte několik vatových tamponů a dejte je do míst, kde jste mravence spatřili. Nechte je tam klidně přes noc, jen se ráno nelekněte nalezené „úrody“. Jde o vynikající likvidátor, nicméně tím nejspíš neodstraníte základ problému.

Jaké jsou vaše metody na odstranění hmyzu z domu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články