Jen dvě složky, které obvykle končí v koši, a pelargonie se přes noc obsypou květy. Jak na hnojivo za 0 korun?

Jejich nádherné květenství je pastvou pro oči. Není divu, že jsou pelargonie oblíbené, když jejich pěstování není příliš složité. Zvládne je i začátečník, bude-li držet určitých zásad.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Domovinou pelargonií alias muškátů je jižní Afrika. Z původních pelargonií bylo vyšlechtěno na 240 druhů, jejichž typickým znakem jsou odolnost a vitalita. Nebojte se nechat rostliny chvíli bez vody, ony to přežijí. Bude se jim dařit i na balkóně, ať je orientovaný na kteroukoliv světovou stranu. Oblíbené jsou převislé odrůdy, které dobře vypadají v závěsných truhlících. A samozřejmě, že pelargonie nesmějí chybět ani na parapetech bytů a domů.

Jak o pelargonie pečovat

Když budete vybírat stanoviště pro své pelargonie, dejte je raději na jihovýchod, jihozápad a jih. Líbí se jim v rašeliništním substrátu, který je určený pro pelargonie a balkonové rostliny. Vyplatí se přidat startovací dávku hnojiva. Těmto rostlinám se daří v nádobě, která je těsnější. Nepotřebují mít okolo hodně místa. Proto jsou vhodné i na výsev do truhlíků, které pak zkrášlují okna. V době vegetace potřebují vydatnou zálivku. Pokud jim žloutnou spodní listy, znamená to, že mají méně vody.

Dopřejte svým pelargoniím domácí hnojivo

Pro pelargonie si můžete doma připravit hnojivo z domácích zdrojů. Bude vám stačit slupka od banánu a vaječná skořápka na jeden truhlík. Banánovou slupku pokrájíte, zalijete trochou vody a přidáte rozdrcenou skořápku. Tuto směs přidáte do půdy, v níž roste pelargonie. Měla by ji podpořit v růstu. Víte, že dobrým přírodním hnojivem pelargonií je i kávová sedlina?

iZdroj fotografie: Pixabay

Co dalšího pelargonie potřebují

Odkvetlé květy je třeba z rostlin odstraňovat. Pozor na přemokření půdy, protože to pak vede k zahnívání pelargonií a k náchylnosti k plísním. Přehnojená půda také není zrovna ideální, protože rostliny hůře nasazují na květ a častěji je napadají různí škůdci – plísně, houby a virózy. Zalévat je třeba ke kořenům, nikoliv na list.

Jaké jsou vaše zkušenosti s pěstováním pelargonií?

Podívejte se i na další zajímavosti o pěstování pelargonií (nezapomeňte si pustit titulky)

Zdroj: Bhg

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články